Burunlu Kamyon’u (White 4000) Tozlu Garaj’a nasıl yerleştirdik?

Otomobilden traktöre, otobüsten kamyona ve de motosiklete birçok farklı kara taşıtının yer aldığı Tozlu Garaj’ımızdaki gezimiz tam gaz devam ediyor. Ancak bu sefer garajda yer alan tozlu araçlardan bir tanesinin incelemesini değil, kapalı garajların dışında yer alan ve bahçede uzun süredir bekleyen, oldukça ender bir burunlu kamyon modeli olan White 4000 modeli ile ilgili bir içerik yayınlyacağız.

1972 model olduğu tahmin edilen bu ilginç kamyon, burunlu yapısı ile birçok kişinin ilgisini çeken bir ağır vasıta. Yaklaşık 20 yıldır bahçede beklemesi nedeniyle hava koşullarının aşındırıcı etkilerine maruz kalan White 4000 için artık içeri girme vakti geldi de geçiyor. Ancak kamyon daha önce çalıştırılmamış ve denenmesine de gerek görülmedi. Onun yerine Tozlu Garaj’da yer alan bir traktör ile iterek, çekerek ve döndürülerek garaja yerleştirilmek istendi.

Daha önceki bir videomuzda; Hava soğutlamlı V10 Deutz motora sahip Iveco Magirus kamyonu bahsi geçen garaja adeta hoplta zıplata yerleştirmiştik. Ayrıca aynı garaj içinde, White 4000 kamyonu yerleştireceğimiz yerde Ford Transit, Toyota Celica ve Kia Carens marka 3 adet otomobil yer alıyor. Bu nedenle, ilk olarak bu 4 aracı ne yapacağımıza karar vermemiz gerekiyor.

Bakalım 1972 model White 4000 kamyon Tozlu Garaj’a nasıl girecek? Hangi araçlar çalışacak, hangileri çalışmayacak?  Tüm bu araçlar garaja nasıl girip çıkacaklar? Hep beraber göreceğiz. İyi seyirler…

Burunlu Kamyon videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

burunlu kamyon white 4000

Facebook Comments