15.8lt V10 Hava Soğutmalı – Uzun süre sonra çalıştırma- Magirus Deutz 6×6

Magirus 6×6 Deutz 15.8lt V10 Hava Soğutmalı motor çalıştırma videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Daha önce yayınladığımız ve büyük ilgi çeken “Tozlu Garaj” videomuzu birçok takipçimiz hatırlayacaktır. Yıllardır el sürülmeden burada muhafaza edilen araçlardan bazılarının yerleri ise zaman zaman değiştiriliyor. Şimdi sıra yaklaşık 5 yıl önce devlet ihalesi ile satın alınan ve alındıktan hemen sonra mevcut yerine park edilerek 4-5 yıldır dışarıda bırakılan Iveco Magirus (V10) kamyonu uzun süre sonra çalıştırıp yerini değiştirmekte.

Hatırlanacak olursa daha önce Mercedes 190D ve Mercedes 200D araçları da buradan çıkartmıştık. Bu 2 aracın çıktığı garaja ise Iveco Magirus kamyonu yerleştireceğiz. Bu kamyon sahip olduğu ilginç özelliklerle de şaşırtıcı bir araç olduğunu gösteriyor. Oldukça ender rastlanan Deutz üretimi V dizilimli bir 10 silindir (V10) motora sahip olmasının yanında, sıvı soğutma yerine hava soğutma sistemine sahip olması da onu ilginç kılıyor.

Tüm bunların yanında bir de 6×6 yani 6 çeker özelliği ile diğer kamyonların aksine arazi özellikleri ile de kendini gösteriyor. Gerek hava soğutma özelliği, gerekse de 6×6 özelliği bu aracın soğuk ve çetin arazi koşullarına sahip bölgeler için üretildiğini gösteriyor. Ayak basılmamış arazilere petrol aramak için giden Türkiye Petrolleri’nden alınan eşi benzeri zor bulunur bu kamyonu çalıştırdıktan sonra 190D ve 200D araçlarımızı çıkardığımız hangara yerleştireceğiz. Bakalım her şey yolunda gidecek ve hedefimizi gerçekleştirebilecek miyiz? Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.

Facebook Comments