Cadillac Seville STS | Altın takılı, önden çekişli V8 silindirli

0
9
cadillac seville sts

Sekizsilindir ailesi olarak; Amerikan otomobillerine özel bir ilgimiz olduğu gibi, bu araçlarda yer alan V8 motorlara da ayrı bir hayranlık beslediğimizi birçok farklı yayınımızda belirttik. Ayrıca adımızda da, Amerikan V8 motorlardan ilham aldığımızı belirtmeden geçmeyelim. Zaten bu doğrultuda Youtube kanalımızda, V8 motora sahip Chevrolet’ten Lincoln’e ve Cadillac’a kadar birçok farklı Amerikan klasik otomobiline ait testlere yer verdik. Şimdi ise 90’lı yıllara ait, oldukça şık ve sıra dışı bazı özelliklere sahip Cadillac Seville STS modeline yer vereceğiz.

Bu tip bir araç için oldukça düşük bir km değerine sahip ve pırıl pırıl kondisyonu ile bizi etkilemeyi başaran Cadillac Seville STS, sahip olduğu altın kaplamalar ile de dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Oldukça güçlü, geleneksel amerikan motor yapısından da uzak sayılabilecek Avrupai V8 motora sahip aracın, bir diğer şaşırtıcı özelliği ise önden çekişli olması. Bazı Amerikan araçlarında rastlanan bu ilginç V8 motor – önden çekiş yapısı, testimize konuk olan Cadillac Seville STS modelinde de kullanılmış.

Bakalım sıra dışı özellikleri ile bizleri şaşırtan aracımız siz takipçilerimizi de aynı şekilde şaşırtacak mı? Umarız videomuzu beğenirsiniz, iyi seyirler…

Cadillac Seville STS videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

cadillac seville sts