Mercedes W140 S320 günlük kullanmak | Bilmek isteyeceğiniz her şey

0
514
mercedes w140 s320 l
mercedes s320 l w140

Mercedes W140 modelini çok mu seviyorsunuz? Standart ve sıradan bir araç yerine günlük kullanımda bu aracı tercih etmek istiyor ama bir türlü cesaret mi edemiyorsunuz? Yakıtı, masrafı, vergisi sizi çok mu korkutuyor? Mercedes W140 S320 L kullanıcısından tüm duymak istediklerinizi öğreniyoruz. İyi seyirler.

Sekizsilindir Youtube kanalımızda, daha önce birçok farklı Mercedes modelini inceledik, test ettik. Bu araçların büyük bir çoğunluğu klasik olarak nitelendirilebilecek sınıftaydı. Diğer taraftan model bazında en çok izlenen araç, S Serisi’nin 90’lı yıllarda ürettiği ve birçok kişinin hala hayalini süsleyen W140 modeliydi. Test ettiğimiz araç ise, serinin en üstünde yer alan 6.0lt V12 silindir bir motora sahip 600SEL‘di. Şimdi ise farklı bir test ile karşınızdayız. Bu seferki konuğumuz Mercedes W140 S320 L. Fakat bu sefer böyle bir aracın günlük kullanımda ne kadar maliyet çıkartabileceğini, avantajlarını ve dezavantajlarını sizlere anlatacağız.

Tabi böyle bir içerik için de en iyisi, günlük kullanımda W140 tercih etmiş, bu konuda çok tecrübeli biri ile sohbet etmekti. Biz de bu doğrultuda, W140 kasanın en çok tutulan versiyonu olan Mercedes S320 L sahibi takipçimiz Fazıl Aşıkkutlu ile videomuzu hazırladık. Kendisi aracına müthiş bir şekilde hakim. Hem bir Mercedes sevdalısı hem de çok tatlı bir anlatım diline sahip. Sahip olduğu araç ise 1998 modeli bir S320 L, yani Long (Uzun) kasa.

Daha önceden birçok Mercedes marka otomobil sahibi olan Fazıl, yaşadığı anıları bizlere hikaye tadında anlattı. Kısacası ne kadar iyi bir W140 kullanıcısı olduğunu bizlere gösterdi. Tüketimden, vergilere, kronik sorunlardan, satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekildiğine, konfor ve motor özelliklerine kadar şiir tadında dinledik kendisini. Bizlere tek tek bu konudaki tecrübelerini anlattı.

Umarız; günlük hayatta W140 kullanmanın artılarını ve eksilerini öğrenmek isteyen, hatta satın almak isteyip de bir türlü cesaret edemeyen siz takipçilerimiz bu bilgilerden sonuna kadar faydalanırsınız. Videomuzu beğenmeniz ümidiyle, İyi seyirler.

Mercedes W140 S320 L videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Mercedes S320 L (W10 kasa)