Ford Granada 2.3 V6 LPG | 1.250.0000 km | KM Canavarları

Yeni başladığımız “KM Canavarları” serimiz, takipçi araçlarının katılımları ile tam gaz devam ediyor. Daha önce 1.500.000km’de Skoda Favorit otomobil ve 1.500.000km’de Renault Premium 440 Çekici incelememiz olmuştu. Ayrıca yayınlamadığımız birçok yüksek km araçlarımız da, sizlerin yoğun dönüşleri sayesinde video depomuzda birikmeye devam ediyor. Devamını da sizlerden çok büyük bir merakla bekliyoruz. Bu nedenle bize özelden instagram @sekizsilindircom ve facebook @sekizsilindircom adreslerimizden dönüş yapabilirsiniz. Bugünkü KM Canavarı konuğumuz ise; 1.2500.000km’deki 1983 model Ford Granada.

Ford Granada videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Ayrıca bu aracın çok da güzel bir hikayesi var. LPG’li olarak milyon üstündeki kilometre değerine ulaşan araç, hala gündelik olarak bu haliyle belli mesafelerde kullanılmaya devam ediliyor. Konforundan, oldukça tok ve güzel bir ses sahip V6 motorundan pek de bir şey kaybetmeyen milyon kilometrelik Granada’nın ilginç hikayesini de videomuzda detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca satın alındığı döneme ait birçok resmi belgesi de mevcut. Bu belgeleri de sizlerle paylaşmayı unutmadık.

Tabi burada bir diğer önemli durum da, aracın LPG ile bu kadar yüksek bir kilometre değerine ulaşmış olması diyebiliriz. Günümüz araçlarının bırakın LPG ile bu km değerini görmesini, normal halleri ile bile bunun yarısını görmesini artık normal karşılar olduk. Bu da gösteriyor ki, geçmiş dönemlerin araçları gerçekten de farklı bir kafa ve düşünce ile imal edilmiş. Umarız KM Canavarları serimizdeki bu araca da diğer 2 videoda olduğu gibi ilgi gösterir, beğenirsiniz. İyi seyirler

Facebook Comments