Renault Premium 440 TIR | KM Canavarları | 1.500.000km

0
774
renault premium 440
renault premium 440

İlk bölümüne 1.500.000km’deki Skoda Favorit videomuzla başladığımız KM Canavarları serimize, bu sefer bambaşka bir araç ile devam ediyoruz. Karayollarında görebileceğimiz en büyük taşıtlar olan çekiciler ve onlara bağlı olan dorseleri nam-ı diğer TIR’lar; heybeti görüntüleri, çok gelişmiş fren sistemleri ve dev motorları ile birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Biz de bu nedenle serimizin bu bölümünde, 1.500.000km’deki Renault Premium 440 marka ve model çekiciye yer vermek istedik.

Renault Premium 440 TIR videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Aslında otomobiller için bu kilometre değerleri oldukça yüksek olsa da, otobüs, kamyon ve çekici gibi ağır vasıtalar için ilk anda çok yüksek gelmeyebilir. Ancak hem serimizde bu tip bir aracın örnek olmasını istememiz, hem de yaklaşık model yılına sahip (2006) benzerleri içinde kilometre değerinin yüksek olması, bizi bu kıpkırmızı ve pırıl pırıl Renault çekiciyi seriye dahil etmekte oldukça fazla şevklendirdi.

Ayrıca yollarımızda bu sınıfta genellikle Mercedes, Volvo, DAF, Ford ve Scania gibi markalar görmekteyiz. Renault ise farklı yapısı ve daha ender bir araç olması nedeniyle bizde hep merak uyandırdı. Bu nedenle video çekimlerimiz sırasında daha bir meraklı olduğumuzu da belirtmekte fayda var. Bu markaları da kaptanımızdan Renault çekici ile karşılaştırmasını istedik.

Aracın sahibi Kaptan Hanifi ise aracına adeta aşık ve göz gibi baktığı her halinden belli oluyor. Bu kadar çok km yapmış bir aracın ve kaptanının başından neler geçmiş, neler yaşamışlar o da ayrı bir merak konusu oldu bizim açımızdan. Bu nedenle aklımıza gelen birçok şeyi Kaptan Hanifi’ye sorduk ve güzel cevaplar aldık.

Çekicinin temizliği ise apayrı bir konuydu. Tüm bunların yanında ABD seyahatimizde ziyaret ettiğimiz burunlu çekicilerle dolu TIR Parkı‘nı da kendisi ile detaylandırma fırsatı bulduk.

Ayrıca ağır vasıtaların vazgeçilmezi olan Retarder, Egzoz Freni, Motor Freni gibi tertibatların da sesini dinlemeden geçmedik. Ayrıca rampa çıkışlarında elde ettiğimiz motor ve egzoz sesi de bizi bizden almayı başardı. Kısacası video çekimlerimiz sırasında çok ama çok güzel vakit geçirdik. Umarız bu anları sizlere de yansıtmayı başarmışızdır. İyi seyirler.