Unimog U1700L ile tanışın | 6×6 Magirus’ların küçük kardeşi

0
12
mercedes unimog 1700l
mercedes unimog 1700l

Magirus 6×6 serimizde en son Bolu / Gerede tarafından dağlara çıkmış, yorucu ve aksiliklerle dolu maceramızı sizlere 2 bölüm halinde aktarmıştık. Daha önceki bölümlerimizde de bu araçların TPAO’dan satın alındıktan sonra yaşadığı her türlü değişimi çeşitli aşamalarla paylaşmıştık. 6×6’lardan bir tanesinin yani Dakar kod adlı canavarın sahibi ise Murat Oranlı. Kendisi off-road konusunda adeta hasta ve Magirus 6×6 haricinde 4 adet Land Rover Defender, Land Rover Range Rover ve Land Rover Discovery 3 araca sahip. Tüm bunların yanında Dakar 6×6’nın kardeşi diyebileceğimiz bir de 1982 model Mercedes-Benz Unimog U1700L arazi aracı mevcut.

Unimog U1700L videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Diğer taraftan bu aracı sizlere daha önceden video ile tanıtmamıştık. Ancak bazı Instagram gönderileri ve yayınlananan bazı 6×6 videolarında kenarından köşesinden kendisini göstermişti. Şimdi ise bu ilginç aracı sizlerle tanıştıracağız.

Ancak bu tanıştırma bir arazi videosu şeklinde değil, bir kamu kurumunda kullanılması muhtemel römorkun testinin içeriği ile gerçekleşecek. Özel bir firma tarafından üretilen ve farklı bir ekipmana sahip bu römork, resmi şartnamesi gereği Unimog marka bir arazi aracı ile test edilmesi gerekiyor. Bu nedenle de Murat Oranlı ile temasa geçilmiş. Kendisi de römork üreticisi firmayı kırmadı. Biz de tanıştırma için ideal bir içerik olacağını düşünerek bu teste dahil olduk.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var. Aracın esas testlerinin yapıldığı yer NATO onaylı ve video çekilmesinin yasak olduğu bir test alanı. Bu nedenle, test alanında maalesef herhangi bir video çekemedik. Ancak daha önceden Magirus 6×6’ların ilk satın alındığı zaman, yani tankerken Unimog ile birlikte çektiğimiz arazi videoları yer alıyordu. Aracı Murat Oranlı ile size tanıtırken bu görüntüler ile videomuzu süsledik. Ayrıca Magirus 6×6’lar da mukayese açısından videomuzda yer alıyor.

Çekim yapmanın yasak olduğu test alanından çıktıktan sonra ise, römorkun onayını yapacak olan ekiple birlikte boş bir araziye gittik. Burada kendileri çeşitli direktifler verdiler ve biz de bu anları kaydettik. Burada amaç römorkun Unimog tarafından çekilirken verdiği tepkilerdi. Ancak Unimog ile ilgili çok detaylı bir arazi videomuz da olacak ve onu da bu serinin bir parçası haline getireceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.