30 yıllık ustasından 1.500.000km Favorit bakım | KM Canavarları

0
447
skoda favorit
skoda favorit bakım - Skoda türkiye

Yıllara meydan okumuş, üstüne bir de çok yüksek kilometre değerleri yapmış araçları incelediğimiz KM Canavarları serimiz siz takipçilerimiz tarafından çok ama çok seviliyor. Bu serimizin başlangıç bölümü ise; sekizsilindir sahibi Etem Sayın’ın amcası Doğan Sayın’ın tam 1.500.000km’deki 1990 model Skoda Favorit aracı ile olmuştu. Amca ve yeğenin yer aldıkları bu video, oldukça hoş sohbet ve eğlenceli bir şekilde geçmiş, Favorit’in ve amcamızın bu kadar yıl ve km boyunca yaşadığı maceralar konuşulmuştu. Siz değerli takipçilerimiz de videomuzu çok beğenmiş ve Skoda’nın araca sahip çıkması gerektiğini yorumlarda belirtmiştiniz. İşte beklenen de oldu. Skoda Türkiye sesinizi duydu ve araca sahip çıktı. 1.500.000km Favorit bakım için hazır. 😉

Skoda Favorit bakım videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

KM Canavarı Skoda Favorit konusunda bizimle temasa geçen Skoda Türkiye yetkilileri, İstanbul’dan kalabalık ve üst düzey bir Satış Sonrası Hizmetler ekibiyle Ankara’ya geldiler. İlk olarak amcamız Doğan Sayın ile güzel bir sohbetin ardından aracı incelediler ve kendileri de şaşırdılar. Bu sohbetin sonunda ise aracı Skoda Efe Plaza’nın servis bölümüne detaylı incelemeye ve 1.500.000km’lik bakıma aldılar. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Aracın periyodik bakımını yapacak usta çok eski bir Skoda Türkiye çalışanı ve bu işe Skoda Favorit’ler ile 30 – 35 yıl önce başlamış. Yani aracın her şeyini avucunun içi gibi biliyor demek gayet mümkün.

Bu sayede KM Canavarı Skoda Favorit aracımızın neresinde ne var, nasıl değişimler geçirmiş, bizzat çok tecrübeli ustasından dinlemek bizim için de ayrı bir tecrübe olacak. Tabi ilk videomuzda en çok itiraz edilen konu; Favorit’lerin en çok şikayet edilen noktası olan kapak contası yakma durumuydu. Doğan Amca, 1.500.000km boyunca araçta böyle bir sorun olmadığını ve kapak contasının hiç değişmediğini söylemişti. Ustamız da bu nedenle detaylı bir şekilde inceleme yaptı ve düşüncelerini videomuzda belirtti. Tabi Skoda Türkiye tarafından Doğan Amca’mıza çeşitli hediyeler de verildi. Bu hediyeler kendisini hem duygulandırdı hem de çok sevindirdi. Umarız eğlenceli anlar yaşadığımız Favorit bakım videomuzu siz takipçilerimiz de beğenirsiniz. Skoda Türkiye’ye de konuya yaklaşımı nedeniyle teşekkür ederiz. Herkese iyi seyirler ve eğlenceler.

favorit bakım
skoda favorit bakım