Mercedes-Benz Türk’ten Koronavirüs salgınıyla ilgili önemli açıklama

0
2
Mercedes Koronavirüs

Türkiye’de de etkilerini hızla artırmaya başlayam Koronavirüs sebebiyle üretime ara verenlerden birisi de Mercedes-Benz Türk oldu.

Pazartesi gününden başlayan süreçle birlikte Koronavirüs odaklı tüm dünya genelinde otomobil üreticileri tarafından yapılan açıklamalara şahit oluyoruz. Küresel bazda yaşanan kriz sebebiyle gerek Avrupa gerekse Amerika’da yer alan fabrikalarda üretime ara verildiğinin duyuruları gerçekleştiriliyor. FCA, PSA, Renault ve Volkswagen gruplarının da dahil olduğu bu adımlara Türkiye’de faaliyet gösteren Honda ve Toyota da eklenmişti. Mercedes-Benz Türk de bugün gerçekleştirdiği resmi açıklamayla üretime ara verdiğini duyurdu.

Mercedes-Benz Türk Koronavirüs açıklaması

Mercedes-Benz Türk olarak, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ile uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, üretim faaliyetlerimize Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda 23 Mart – 5 Nisan ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 28 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına ara verme kararı aldık. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda; hem çalışanlarımızın iş güvenliğini sağlama hem de halk sağlığını koruma sorumluluklarımız kapsamında bu tedbir kararını zaruri olarak aldığımızı bildirmek isteriz.
Yönetimimiz, gelişmeleri yakından takip etmektedir ve gerekli olması durumunda ek önlemler ivedilikle alınacaktır. Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan ve bugün ülkenin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri ve Mercedes-Benz üretim ağının ayrılmaz bir parçası olan Mercedes-Benz Türk; küresel salgının etkisini azaltmasıyla birlikte üretime devam ederek, ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürecektir.