Renault Talisman makyajlandı; işte fark yaratan detaylar

0
59
Renault Talisman

Rakiplerinin ellerini teker teker güçlendirdiği şartlarda nispeten daha sakin dokunuşlar elde eden Renault Talisman makyajlı haliyle karşımızda.

D segmenti için 2020 yılı özellikle Skoda’nın adından daha fazla söz edeceğimiz bir dönem olarak kayıtlara geçecek gibi görünüyor. Passat ve diğer rakiplerin makyaj niteliğindeki güncellemler alarak yola devam ettiği sürece Renault Talisman da dahil oldu. 2020 model yılıyla birlikte yapılan makyajda daha çık premium algıyı yükseltmeye oynayan Renault’nun nasıl bir karşılık alacağınıysa önümüzdeki günler gösterecek. Talisman’ın kokpit bölümünü bu deneyim noktasın ön plana çıkartma mümkün. 10,2 inç boyundaki dijital sürücü ekranı büyük oranda elden geçirilen otomobilde, yazılımsal arayüz ve grafiklerde de daha iyileşmiş bir sistem yapısı karşımıza çıkıyor.

Yeni Renault Talisman için satır başları

Aracın aslında uzaktan bakıldığında yeni olduğunu hissetmek biraz zor. Gözlük derecelerimizi biraz daha büyülttüğümüz ise ızgara ve LED ışıklandırma gruplarında değişim izlerini görebiliyoruz. Seçenekler arasına eklenen yeni jant tasarımları da genel karakteri güçlendirmede önemli rol oynayacak. Kokpit kısmı, bahsettiğimi< premium havanın hissedileceği nokta. Giriş seviyesindeki donanım paketinde bile deri döşeme dokunuşlarıyla zenginleştirilen Talisman’da daha büyük bardaklıklar, kablosuz akıllı telefon şarjı ve iyileştirilmiş bir GPS sistemi yer alıyor. En üst paketlerinde Nappa deri döşemeyle kalite algısı çok daha üst noktalara da çekilebiliyor. Kaputun altına baktığımızda bizleri benzinli ve dizel motorlar karşılıyor. 1,3 litre hacimli motor 160 PS ile gelirken, 1,8 litre 225 PS, 2.0 litrelik ünite ise 200 PS ile yola devam edecek. Elektronik donanım yeniliklerinde; adaptif hız sabitleyici, trafik ve otoban asistanı, şerit takip ve uyarısı, görüş performansı yüzde 50 iyileştirilerek artık 220 metreye kadar aydınlatan LED matrix ışıklandırmalar ve otonom acil frenleme gibi parçalar karşımıza çıkıyor. Yapılan değişimlerin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını süreç gösterecek.