Tozlu Garaj’ın VW Passat’ları | Daha kirli Passat yok

0
280
kirli passat tozlu garaj
kirli passat tozlu garaj

Tozlu Garaj gezilerimiz tam gaz devam ediyor. Hatırlanacak olursa geçtiğimiz bölümde, 20 yıldır dışarıda yer alan perişan haldeki Renault 12‘ye yıllar sonra ilk marşı basmıştık. Şimdi ise sıra, Tozlu Garaj yerleşkesinin ortasında yer alan depoya geldi. Bu bölüme Tozlu Garaj gezimiz hariç girmemiş, araç incelemesi de yapmamıştık. Ağırlıklı olarak ticari araçların yer kapladığı alanda, oldukça az bulunur otomobiller de mevcut. Örneğin bir BMW 323i bulunuyor ki, bu motora sahip bir E21 bulmak gerçekten de çok ama çok zor. Diğer taraftan E21’in yanında sıra sıra dizilmiş 3 adet de Volkswagen bulunuyor. İkisi Passat ve bir diğeri de Passat ile aynı kasaya sahip ancak farklı adlandırılan Santana. İçlerindeki en kirli Passat ise bugünkü inceleme konuğumuz olacak.

Tozlu Garaj – Kirli Passat videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız

Yaklaşık 20 yıl önce bulunduğu yere getirilen VW Passat, ülkemizde çok da fazla bulunmayan bir kasa. Günümüzde her köşe başında bir tane yeni kasasından görmek mümkünken, 80’li yılların bu köşeli ve farklı aracına rastlamak pek da mümkün değil. İşte bu nedenle, garajımızda 2. ve 3. jenerasyon araçlardan 3 tane olması bile başlı başına önemli bir detay.

Sizlere her zamanki gibi Passat aracımızı detaylı bir şekilde tozlu hali ile tanıtacağız ve çalıştırmayı da deneyeceğiz. Ancak bu sefer size bir sürprizimiz var. İncelememiz sırasında, motorda eksik parça olması ve bu parçaları monte edecek ustanın da müsait olmaması nedeniyle çalıştırmayı daha sonraki bir zamana atmıştık. Ancak bu süreçte garajda çok şeyler değişti. İncelemesini yaptığımız VW Passat’ın Tozlu Garaj’dan Rüya Garaj’a gelmesi gerekti. Tabi aracı o hali ile de Rüya Garaj’a koyamazdık.

İşte bu nedenle oldukça kirli durumdaki bu aracı detaylı bir şekilde temizlememiz gerekti. Tabi motoru da o halde kirli bir şekilde bırakamazdık. Bu nedenle yıkama sonrası, eksik parçaları da tamamlayarak çalıştırma yapmamız gerekti. Tozlu incelemizi ise 4-5 ay önce gerçekleştirmiştik. 2 farklı zamanı birleştirdik ve sizlere bu şekilde sunuyoruz.

Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.