Koronavirüs; Mercedes-Benz Türk, fark yaratan garanti uygulamasını duyurdu

0
45
Mercedes

Resmi kaynakları üzerinden bir açıklama yapan Mercedes-Benz Türk, kullanıcılardan gelen garanti taleplerine cevap verdi.

Tüm dünyayı etkisinine alan Koronavirüs salgını, otomobil üreticilerinin birbirlerinin önüne geçen ilgi çekici projeler geliştirmesine de vesile olduğuna şahit oluyoruz. Çinli Geely’nin drone ile teslimat hamlesiyle dikkatleri çektiği bu dönemde, Türkiye’de de araç sahiplerine ücretsiz dezenfekte hizmetleri öne çıkıyor. Salgında sağlık çalışanlarına destekleriyle gündeme gelen Mercedes-Benz Türk, bu uygulamalara yeni bir yaklaşım getiriyor. Kısa süre önce duyurusu yapılan gelişmeyle birlike, pandemi sebebiyle şehirlerarası seyahat kısıtlamasından etkilenen otobüs sahiplerine destek amacıyla yeni bir uygulama başlatıyor. Uygulama kapsamında, 2019 yılında satılan tüm Mercedes-Benz Travego ve Tourismo otobüslerin garanti süreleri, seyahat kısıtlaması süresi kadar uzatılacak.


[haber id=”619934″]

Mercedes salgın sürecinde müşterilerine destek olmaya devam edecek

Salgında, kullanımda olmayan araçların garanti sürelerine ilişkin talepler oluştuğunu söyleyen Mercedes yönetimi, bu beklentiyi boşa çıkartmamak adına elini taşın altına koyuyor. Müşterilerinin beklentilerine her zaman yanıt vermeye özen gösteren marka, bu kapsamda kullanımı kısıtlanan araçların garanti sürelerini söz konusu zaman aralığında uzatarak otobüs sahiplerine destek vermeyi sürdürüyor. Marka, aynı zamanda servis sözleşmeli araçlarını da bu uygulama kapsamında desteklemeyi ihmal etmiyor. Geçmiş yıllarda müşterilerinin tercih ettiği ve güncel durumda devam eden servis sözleşmeleri de seyahat kısıtlaması süresi kadar uzatılıyor.

İlginizi Çekebilir

A-Serisi AMG
https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/ce5T5UgkUIv.html