Çamurda Offroad | Iveco Magirus 6×6 yeni V10 ile arazide

0
130
iveco magirus 6x6 çamurda offroad
iveco magirus 6x6 çamurda offroad

Youtube’da eşi benzerine zor rastlanır içeriklerimizden 6×6 serisine en son videoyu yaklaşık 2 ay önce eklemiştik. Aracın motoru derin bir su geçisinde su almış, sonrasında da mevcut V10 motorun rektifiyesi, aynı motorun çıkması ya da V12 turbo motor arasında kararsız kalmıştık. Ancak son karar olarak mevcut 15.9lt V10 motorun rektifiyesine karar vermiştik. Hem yaptığımız bu seçimi için bir bölüm, hem de serinin son içeriği olan V10 motorun rektifiyesini sizlere ayrı bir videoda göstermiştik. Aradan geçen 2 aylık sürede biz de boş durmadık ve Madmax 6×6’yı yeni motoru ile arazide test ettik. Üstelik bu test çamurda offroad tadında gerçekleşti.

Magirus 6×6 ile çamurda offroad videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız… 

Çamurda offroad videomuz, kimi yerlerde çamur, kimi yerlerde su birikintisi ve kimi yerlerde de yumuşak zeminde gerçekleşti. Bu arada bahsi geçen test arazimiz, aslında bu seriyi takip edenlere oldukça tanıdık gelecektir. Çünkü her iki 6×6 aracımızın yeni halleri ile sahne aldığı ilk arazi videosunu da burada çekmiştik. Ancak yazın gerçekleşen çekimde, arazi fazlası ile kuru ve hava da pırıl pırıldı. Ayrıca daha dar bir alanda araçların arazi testini gerçekleştirmiştik. Şimdi ise arazi hem ıslak, hem de test arazisi çapını biraz genişlettik ve oldukça dik ve uzun soluklu bir yokuşu daha test sahasına ekledik.

Madmax 6×6 ile çamurda offroad bölümümüzde, araç sahibi Cemal Sirkeci ile motorun performansını güzel bir şekilde deneme şansımız oldu. Islak bir zeminde gerçekleşmesi de, daha zorlu koşulların oluşması nedeniyle çok daha iyi oldu. Ayrıca videoda size küçük sürprizlerimiz de var. Hem çeşitli kişilere, hem de farklı ve çok merak ettiğiniz bir araca bu videoda yer verdik. Bu aracın da videosunu farklı bölümlerde ve tek başına tanıtım şeklinde daha sonra ayrıca yayınlayacağız. Dakar 6×6 sahibi, Oranlı Adventure Team patronu Murat Oranlı’nın sahibi olduğu bu araç, hem müthiş motoru ve onun sesi, hem de başarılı arazi performansını sağlayan özellikleri ile gönüllerde taht kuracak gibi görünüyor. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.