Audi A4’e Makyaj Gibi Yenilik

VW grubu bünyesinde bulunan Audi, modellerini yenilerken genellikle muhafazakar davranıyor. Orta alt sınıfta bulunan iddialı modeli A4’de yine bu çerçevede yenilendi. Dış görünümüne bakıldığı zaman aslında makyajlandı demek bile mümkünken aracın iç kısmı görüldüğü zaman yenilendi demek daha doğru görünüyor.

Audi yenilemenin sadece kasa değişikliği olmadığını otomobilin tekniğinin de en ince şekilde değişmesi gerektiğini tüm dünyaya bu şekilde gösteriyor. Bu doğrultuda daha yeni ve hafif malzemelerin kullanılması sayesinde boyutları büyümesine rağmen yeni Audi A4 120kg hafiflemiş. Bu hafiflik ve genişleme sayesinde iç hacim sınıfının en genişi olma iddiasında.  Kokpitte ise bir önceki modele göre hiç bir ortak nokta bulunmuyor. Yeni Audi Q7‘ye benzeyen yalın ama sportif bir kokpit tasarımı karşımıza çıkıyor.

Ayrıca elden geçirilen motorlar ve hafifliğin verdiği avantaj sayesinde yakıt tüketimi oldukça aşağı çekilebilmiş. Ülkemiz için en iyi haber ise 1.6 litre turbo-dizel (120ps) ve 1.4 litre turbo-benzinli (150ps)  motorların artık ürün gamında yer alacak olması. DSG otomatik şanzuman da her iki motor tipinde de tercih edilebilecek. Bu sayede Audi A4 en büyük rakipleri BMW 3 Serisi ve Mercedes C Sınıfı ile ciddi bir rekabete girebilecek.
Rakipleri

Facebook Comments