Mercedes A Sınıfı Makyajlandı

Test aşamasındaki kamuflajlı fotoğrafları uzun zamandır görüntülenen makyajlı Mercedes A Sınıfı tanıtıldı. En büyük rakibi BMW 1 Serisi kadar bir makyaj operasyonu yapılmamış olmasına rağmen A Sınıfı artık çok daha taze bir görüntüye sahip. Makyaj operasyonundan ön tampon, arka tampon ve arka stop grubu etkilenmiş. Ayrıca opsiyon olarak alınabilen kristal görünümlü ön panjur artık tüm modellerde standart donanım olarak eklendi.
Aracın iç kısmında ise CLA ve GLA modellerinde bulunan dual-gösterge paneli makyajlı A Sınıfı’na aynen entegre edildi. Ayrıca kokpitte bulunan kontrol düğmeleri de yenilendi. 8 inc çapındaki bilgi ekranı ise ekstra olarak alınabilecek. Bilgi sistemi güncellenirken Apple Car Play ve Mirrorlink özellikleri de eklendi. Kabin içerisindeki bazı materyaller ise elden geçirilerek daha kaliteli malzemeler tercih edildi. 
Düşük hacimli Renault yapımı turbo-dizel motorların kullanımı devam ediyor ve hacimlerinde değişiklik olmasa da verimlilik arttı. Bu artış sayesinde Makyajlı A Sınıfı artık daha az yakıt tüketimine sahip. Ayrıca dizel motorlar artık CDI uzantısı ile değil d uzantısı ile tüketicilerin karşısına çıkacak. (Ör: A200 CDI yerine A200 d)
Yeni bir donanım paketi ise Mercedes A Sınıfı satın alacakları heyecanlandıracağa benziyor. Mercedes’in Formula 1 takımından esinlenilerek yaratılan Motorsport Paketi adındaki bu donanım seçeneği tüm motor tiplerinde alınabilecek ve oldukça etkili bir sportif görünüme sahip.
Makyajlı  A Sınıfı Ekim 2015 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanması planlanıyor.
Kısa kısa Makyajlı Mercedes A Sınıfı
  • Motorlar
    • 1.5 litre turbo-dizel 90ps (240nm) ve 109ps (260nm) güç seçenekleri
    • 1.6 litre turbo-benzinli 102ps (180nm), 122ps (200nm), 156ps (250nm) güç seçenekleri

Facebook Comments