Makyajlı Ford Ranger Yakında Türkiye’de

Bir süre önce Uzak Doğu pazarı için tanıtılan makyajlı Ford Ranger 2015 Eylül ayında yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra Avrupa pazarında satılmaya başlanacak. Aslında yapılan değişikliklere makyaj demek yanlış olabilir. Ford Ranger’ın ön tasarımı ve kabini öyle bir operasyon geçirdi ki yeni bir model tanıtsa bunu tüketicilere kabul ettirebilirdi. Yakın zamanda iddialı bir şekilde yenilenen rakipleri Toyota HiluxNissan Navara ve Mitsubishi L200‘ün çıtayı yükseltmesinin de etkisi ile bu derece bir makyaj operasyonu yapılmış olabilir. 

Makyajlı Ford Ranger’ın motorları da ciddi bir operasyona uğradı. Motor hacimlerinde değişiklik olmamasına rağmen motor gücünde ve yakıt tüketiminde ciddi iyileştirmeler yapıldı. 150ps üreten ve ortalama yakıt tüketimi 7.8lt/100km olan 2.2 litre motor artık 160 ps güç üretiyor ve 6.5 litre/100km ortalama yakıt tüketiyor. Ayrıca emisyon miktarı da km’de 206gr CO2’den 171gr’a düşürülmüş. Bu oranlarda standart olarak sunulacak start-stop sisteminin de büyük katkısı bulunuyor. 2.2 litre hacmindeki motorun bir de 130ps gücünde versiyonu bulunuyor. 6 ileri otomatik şanzuman seçeneği ise hem 4×2 hem de 4×4 versiyonlarda alınabilecek.
Serinin en üst versiyonu olan Wildtrak’da ise 3.2 litre hacminde 200ps gücündeki motor kullanılmaya devam edilecek. Bu versiyonda 4×4 sistemi standart olarak sunulacak ve oldukça donanımlı olarak satılacak. Kendine özgü dış tasarım haricinde sportif 2 renkli kısmi deri kaplı koltuklar, deri kaplı kokpit, 7 inc h navigasyonlu bilgi ekranı ve dijital göstergeler gibi sadece lüks SUV’larda görebileceğimiz aksesuarlarda standart olarak sunulacak.
Makyajlı Ford Ranger’ın 2016 yılının ikinci çeyreğinde ülkemizde satılmaya başlanması beklenebilir.

Facebook Comments