Renault Alaskan İle Çok İddialı Geliyor

Renault markasının orta boy pikap modeli üzerinde çalıştığı uzun zamandır konuşuluyordu. Bu pikap modelinde Nissan ile devam eden ortaklık çerçevesinde Yeni Nissan Navara ile aynı tekniği kullanılacağı ve Nissan fabrikalarında üretileceği düşünülüyordu. Bu durum konuşulduğu gibi oldu hatta ötesine bile geçti. Öyle ki Alaskan modelinin dış görünüm de Nissan Navara ile neredeyse aynı olacak. Renault pikap modeline Alaskan ismini seçti ve bu model Eylül 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak ve 2016 yılının son çeyreğinde satışına başlanabilir.Renault Alaskan tanıtıldı, tüm detaylar için tıklayınız

Nissan Navara ile neredeyse aynı olan görünümün yanında da konsept modelde Renault Master modellerinde kullanılan 2.3 litre 4 silindirli çift turbo-dizel motor kullanılmış. Bu motor yeni Navara’da da 160ps ve 190ps olarak aynen kullanılacak. Yine aynı şekilde 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzumanların da aynen kullanılması bekleniyor.

İç görünümün ise diğer Renault modellerine benzemesi daha olası görünüyor. Bu şekilde olup olmayacağı Frankfurt Oto Fuarı’nda belli olacak.

Sadece Renault değil Mercedes’de büyük ihtimalle aynı yapıyı kullanacak ve 2017 yılında pikap modelini tanıtacak. Mercedes’in dış görünüm olarak aynı yapıyı kullanacağını sanmıyoruz ancak platform, motor ve şanzuman olarak Nissan Navara ve Renault Alaskan’daki seçenekleri kullanabilir.

Facebook Comments