Fenyr Supersport italyanları avlayacak

Dubai merkezli super sport otomobil markası W motors Hızlı ve Öfkeli 7 filminde 780hp güce sahip Lykan Hypersport modeli ile karşımıza çıkmış ve gökdelenler arasında uçusu ile filmi izleyenlerin aklını almıştı. Şimdi ise Lykan modelinin altında yer alacak ancak daha kuvvetli bir model ile karşımıza çıkıyor.

Fenyr Supersport ismi verilen modelin şasisinin tüp şeklindeki aluminyum profiller ile ve gövdesinin de karbon fiber malzeme kullanılarak üretilmesi sayesinde oldukça hafif bir araç elde edilmiş. Magna Steyr ve RUF gibi dünyaca ünlü üreticilerle çalışılması sayesinde ortaya gerçekten de etkileyici ve rakiplerini korkutan bir super sport ortaya çıkmış.
Modelde 4.0 litre boxer 6 silindirli çift-turbo 900hp ve 1200nm güce sahip Porsche bazlı RUF firması modifiyeli bir motor kullanılıyor. Aşırı güçlü motor sayesinde model 0-100km hızlanmasını 2.7 saniyede tamamlarken maksimum 400km hıza ulaşabiliyor. Bu kadar yüksek bir güce, hafif ağırlığa ve son hıza karşılık 0-100km hızlanmasının daha iyi olması beklenirdi. Ancak aşırı gücü kalkışta yere aktarma sorunu var gibi görünüyor. İtalyan ve Alman rakipleri çok daha düşük güçlerle benzer hızlanma değerleri elde edebiliyorlar. Ayrıca Nissan GT-R Nismo modelinin 600hp güç ile 100km hıza 2 saniyede çıktığını hatırlatalım.
Fenyr Supersport modelinden sadece 25 adet üretilecek ve 1.85 milyon dolar fiyat etiketine sahip olacak. Lykan Hypersport modelinin ise 3.4 milyon dolar fiyat etiketiyle sadece 7 adet üretildiğini belirtmekte fayda var. Modelin en büyük müşterilerinin Rus ve Arap petrol zenginleri olacağını tahmin ediyoruz.

Facebook Comments