Infiniti QX30 premium crossover sınıfını karıştırabilir

Nissan bünyesin premium bir marka olan Infiniti model atağına devam ediyor. BMW 1 Serisi’nin de bulunduğu kompakt hatchback sınıfına Q30 modeli ile gireceğini duyuran marka şimdi de daha önceden konseptini tanıttığı kompakt crossover QX30 modelini resmi olarak duyurdu.


Konsept modelden yan aynaları ve jantları haricinde çok da farkı bulunmayan QX30 oldukça şık ve sportif bir kasaya sahip. Infiniti markasının ülkemizde tanınmasında önemli katkıları olan FX35 modeline tarz olarak oldukça benzese de bambaşka bir sınıfta yer alıyor.

Modelde ilk etapta 2.0 litre turbo-benzinli 211ps gücünde bir motor kullanılması planlanıyor. Ancak daha sonra Nissan modellerinde de kullanılan düşük hacim benzinli ve Renault üretimi dizel motorların kullanılması oldukça muhtemel görünüyor. 
Türkiye’de artık resmi olarak satış ofisi açılması sayesinde yollarımızda artık çok daha fazla Infiniti marka otomobil göreceğiz. Özellikle Renault’a ait 1.6 turbo-dizel motor QX30’da kullanılırsa Alman premium rakiplerinden müşteri çalmasına kesin bir gözle bakılabilir. 
Rakipleri

Facebook Comments