Infiniti Q30 Yeni Bir Sınıfın Haberini Veriyor

Nissan’ın premium Alman rakiplerine karşı mücadele veren markası Infiniti, Q30 modeli ile yeni bir otomobil sınıfını ortaya çıkarıyor. Kompakt sınıf modellere göre yerden daha yüksek olan ancak Crossover modellerden daha alçak olan Q30 modeli BMW 1 Serisi’nin de bulunduğu sınıfta Infiniti’yi temsil edecek. 


Aslında Volvo V40 Cross Country modeli de benzer bir yapıya sahip ancak Infiniti modelin yeni bir sınıf yaratacağı konusunda oldukça iddialı. Görünüm olarak abisi FX35 modeli ile oldukça benzeyen ancak çok daha modern bir görünüme sahip olan Q30 modeli gerek dış görünüm gerekse de iç görünüm olarak Alman rakiplerinden çok daha lüks ve şık bir yapıya sahip. Özellikle her tarafı deri kaplı olan kokpit daha sınıf üst bir modele aitmiş gibi görünüyor. Aracın kabin içi ses seviyesinin ise rakiplerinden %10 daha az olacağı iddia ediliyor.

Kullanılacak motor seçenekleri ise Türk tüketicisini memnun eder nitelikte. Renault kökenli 1.5 litre turbo-dizel 107ps güce sahip ve 1.6 litre turbo-benzinli 120ps güce sahip motorlar Q30 modelinde kullanılacak. Bu motorlar 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzumanlar ile tercih edilebilecek. 
Bayraktar Otomotiv tarafından ülkemize resmi olarak ithal edilmeye başlanan, İstanbul, Ankara ve İzmir’de satış ve servis yapılanmasına giden Infiniti markası yeni Q30 modeli ile oldukça başarılı satış rakamları yakalayacak gibi görünüyor.
  • Rakipleri 

Facebook Comments