Volvo Hololens ile araba tasarlamak gerçek gibi olacak

Volvo son zamanlarda yaptığı büyük ataklar ile geleceğin teknolojileri üzerine bir çok konsept proje açıklıyor. Yakın bir zamanda Concept 26 otonom sürüş konseptini de bu kapsamda tanıtmıştı.  Volvo şimdi de müşterilerin satış noktalarında 3 boyutlu bir şekilde sanal olarak araç tasarlamasının önünü açmak için Hololens teknolojisini tanıttı. Otonom sürüş içinde uzun zamandır Microsoft ile çalışan Volvo Hololens için de Microsoft’u tercih etmiş.


Bu yeni teknoloji sayesinde Volvo satış noktasına gelen müşteriler seçecekleri modelin rengini, jantlarını ve iç tasarımını değiştirebilecekleri gibi aracın teknolojik detaylarını da katmanlar (layer) halinde görebilecekler. Bu sayede örneğin araçta bulunan hybrid sisteminin nasıl çalıştığını çok daha iyi anlayabilecekler. Ayrıca aracın neresinde ne tip bir komponent olduğunu çok daha yakından öğrenebilecekler. 
2016 Ocak ayında yapılacak olan Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan sistem Volvo’nun yeni S90 modeli üzerinde gazetecilere tanıtılacak. 
Facebook Comments