Bu sürücünün problemine dair 3 tahmin

İzleyeceğiniz video Güney Kore’de yeni çekilmiş ve sürücünün neden böyle araç kullanıp kaza yaptığına dair her hangi bir bilgi yok. Sadece tahminde bulunabileceğimiz bu duruma ilişkin 3 ihtimal şu şekilde olabilir.

  • Aracın teknik olarak düzgün çalışmaması
Videonun başlangıcında araç durağan halden düşük bir hızla önündeki arabaya çarpıyor ve diğer araç şeridi boşalttıktan sonra sabit ve düşük bir hızla kısa bir süre devam ediyor. Daha sonra birden hızlanıyor ve kontrolsüz bir şekilde hızlanmaya da devam ediyor. Bu süreçte hiç bir şekilde fren hareketi izlenmiyor.  Buradan hareketle ihtimallerden bir tanesi sürücünün gaz, fren ve/veya direksiyon sistemi ile ilgili sorun yaşıyor olması olabilir.
  • Sürücünün uyuşturucu veya aşırı alkol etkisi altında olması
Günlük hayatımızdaki haberlerden ve sinema filmlerinden yola çıkarak sürücünün ciddi anlamda madde etkisi altında olduğu tahmini yapılabilir. Sürüş esnasında hayal dünyasında ya da kendisini bir çeşit bilgisayar oyununda sanıyor da olabilir. Ayrıca o sırada bir nevi kalp krizi benzeri sağlık problemi nedeniyle de yarı baygın bir şekilde aracı sürüyor olabilir.
  • Sürücünün cinnet geçiriyor olması 
Çok sakin insanlar bile bazen bir olaya ya da bir kişiye aşırı sinirlenip kendisini kaybederse hiç umulmadık tepkiler verebilir. Kanın beyne sıçraması da diyebileceğimiz bu durumda bazı insanlar kırarak, dökerek ve etrafına zarar vererek kendilerini rahatlatır. Cep telefonu ile konuştuktan sonra kız/erkek arkadaşına ya da eşine kızarak  bu sürüşü gerçekleştirme ihtimali de bulunuyor. 
Facebook Comments