Yeni Skoda Yeti test ediliyor

Skoda’nın yeni VW Tiguan bazlı Crossover modeli kamuflajsız olarak yakalandı. İsminin Kodiak veya Snowman olması muhtemel olan model hakkında aslında mid-size yani orta boy bir Crossover olacağı belirtiliyordu. Mid-size dendiği zaman VW Touareg ve Jeep Grand Cherokee gibi modeller akla gelebilir ancak resimlere bakılınca test modeller kadar büyük olmadığı olmadığı anlaşılıyor. 

Ancak Yeti modeli için de fazla büyük görünüyor. Diğer taraftan yeni Skoda Crossover modelinde aynen VW Tiguan‘da olduğu gibi 5 koltuklu versiyonunun yanında birde 7 koltuklu versiyonu olacağı biliniyor. Bize göre bu model Yeti’nin devamı niteliğinde olacak modelin 7 koltuklu bir versiyonu gibi görünüyor. Yeni model olacağı için de doğal olarak boyutları biraz daha büyük olacaktır. Ancak kasası büyüdüğü gibi ismi de Snowman yada Kodiak olarak değişebilir diye düşünüyoruz.
Skoda’nın ticari araca benzer olan bu tasarımda ise ısrarcı olacağı anlaşılıyor. Her ne kadar bir Crossover modeli olsada Fiat Doblo’ya benzer görüntüsü nedeniyle birçok kişiden eleştiri de alıyor. Ancak bu köşeli tasarımın en büyük avantajının ise iç hacmin oldukça geniş olması olarak açıklanabilir.Anlaşılıyor ki Skoda için iç hacim genişliği ve kullanışlılığı dış görünümden daha önemli ve bu nedenle bu tasarım anlayışında ısrarcı davranıyor. Ancak test modelinin görünümü mevcut model ile neredeyse aynı. Skoda büyük bir ihtimalle aracı bu şekilde kamufle etmenin daha iyi güvenli bir yöntem olduğunu da düşünüyor olabilir. Karşımıza yeni VW Tiguan benzeri tamamen yeni bir tasarım çıkmasını birçok kullanıcı tercih edecektir.

Kamuflajlı olan test aracı fotoğraflarında aracın arkasındaki tahmini olarak 200-250lt hacmindeki plastik su deposu ise dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca bagajının da yük ile dolu olma ihtimali oldukça yüksek. Sonuç olarak araç tam kapasiteye göre test ediliyor gibi görünüyor.
Kullanılacak motorların ise Skoda Octavia modeline benzer olacağı tahmin ediliyor. Modelin 2017 yılında satışa sunulması planlanıyor ve aynı kasanın küçük değişikliklerle Seat markası altında üretilme ihtimali de bulunuyor. 

Facebook Comments