Yeni Audi A4 Allroad Quattro tanıtıldı

A.B.D’ni Detroit kentinde devam etmekte olan otomobil fuarında yeni Audi A4 modelinin hafif arazi şartlarına ve aile kullanımına uygun Allroad Quattro versiyonunu tanıtıldı. Daha önceki kasada da satılan model oldukça başarılı özelliklere sahip olmasına rağmen hak ettiği ilgiyi göremiyor.  


Yeni-eski Audi A4 karşılaştırması için tıklayınız

Tanıtılan model için temel olarak 34mm yükseltilmiş ve sürekli 4×4 çekiş sistemine sahip bir Station Wagon A4 modeli denilebilir. Diğer taraftan aracın tüm çevresinde kullanılan siyah plastik korumalar, gri renkli tampon koruma parçaları, daha büyük jant ve lastikler modelin bir Station modelden çok Crossover gibi görünmesini sağlıyor. Oldukça kullanışlı özellikleri olan bu tip araçlarla hafif arazi şartlarında ve kış şartlarında araç kullanmak bir zevke dönüşüyor. Ayrıca devasa bagaj sayesinde de büyük aileler için gayet ideal bir seçenek halini alıyor. Ülkemizde Station Wagon kasa tipine karşı genel bir ön yargı bulunuyor ancak özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde kullanışlı olmaları sayesinde oldukça sık bir şekilde tercih ediliyor.

SUV ile Crossover arasındaki fark nedir?

Bir önceki kasa Audi A4’de Allroad Quattro seçeneği ülkemizde mevcuttu ancak 2.0 litre hacminde dizel motor ve bu vergi diliminin getirdiği handikap nedeniyle aradaki fark oldukça açılıyordu. Bunun sonucu olarak da modelin fiyatı neredeyse Audi Q5 fiyatını buluyordu. A5 Allroad Quattro 220.000TL fiyat etiketine sahipken Audi Q5 240.000TL civarında fiyata sahip. Aradaki çok fark olmadığı için de müşteriler genelde Q5 modelini daha heybetli ve havalı olması nedeniyle tercih ediyordu.

Yeni Audi A4 Sedan modelinde sunulan 1.4TSI 150ps motor ve 7 ileri S-Tronic şanzıman yeni Allroad Quattro’da sunulursa fiyat yaklaşık 150.000TL seviyesine düşebilir. Bu sayede satış rakamlarında da artış beklenebilir. Benzer tarza sahip aynı sınıf diğer modellerin fiyatları ise şu şekilde;

  • Opel Insignia Country Tourer 1.6 litre turbo benzinli 170ps  6 ileri otomatik- 112.934TL
  • Volvo V60 Cross Country  2.0 litre turbo dizel 190ps – otomatik – 187.034TL

Facebook Comments