Opel Mokka makyajlanıyor

Opel’in kompakt crossover sınıfında bulunan Mokka modeli ciddi bir şekilde makyajlanıyor. Bu değişikliklerin 2016 Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması muhtemel görünüyor.

Makyajlı modelde en çok dikkat çeken değişiklik aracın ön kısmında gerçekleşmiş. Yeni tanıtılan Opel Astra modelinden daha çok büyük abisi Opel Insignia‘ya benzeyen panjur tasarımı aracın yüzünü başarılı bir şekilde tazelemiş. Arka tasarım ise aracın geneline göre en az operasyona uğrayan bölüm olmuş gibi görünüyor. Profil görüntüsü ise ön ve arkada gerçekleşen değişimlerin yana yansımasıyla sınırlı kalmış.
Mokka’nın kokpiti ise tamamen değişikliğe uğramış. Opel’in kokpitte bu kadar değişikliğe gitmesinin tek bir açıklaması var o da kullanıcıların genel yapıdan memnun kalmamış olmaları olarak gösterilebilir. Yeni Opel Astra‘ya oldukça benzeyen kokpit gerçekten de hem modern hem de eskiye göre daha kullanışlı gibi görünüyor. Opel’in yeni modellerinde sunmaya başladığı oldukça büyük ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi ise çok şık ve belirgin bir görünüme sahip.

Modelin Mokka ismi ise artık X uzantısını da alıyor. Bu sayede zor yol koşulları konusundaki başarısı vurgulanmak isteniyor. AWD (All Whell Drive) çekiş sistemine sahip araç normal şartlarda önden çekişli olarak gücünü yere aktarıyor ancak ihtiyaç olduğu zaman arka tekerleklerde çekişe giriyor ve araç 4×4 haline geliyor.

Kullanılacak motorlar konusunda henüz net bir açıklama olmasa da ülkemiz için önem arz eden 2 farklı kombinasyon bulunuyor. Bunlar 1.4 turbo-benzinli 150ps – otomatik ve 1.6 turbo-dizel 136ps otomatik. Her iki motor da yeni Opel Astra modelinde sunuluyor ve Makyajlı Mokka’da da sunulacağına kesin bir gözle bakılabilir. 

Facebook Comments