Honda Avrupa’da en güvenilir marka seçildi

Toyota ve Honda Kuzey Amerika’da uzun yıllardır en beğenilen ve memnun kalınan markalar arasında yer alır. Bu memnuniyet tesadüf değil ve her iki markada gerek teknik olarak sorunsuz olmaları gerekse de konforları sayesinde bu onuru sonuna kadar hak etmişlerdir. Ayrıca AB.D’de Ford marka araç alan kişilere şu sözlerin söylendiğini bizzat şahit olduğumuzu söylemeden geçemeyeceğiz. “Honda varken Ford mu alınır” 🙂

Diğer taraftan Amerika’da Ford markasına karşı söylenen bu sözleri Avrupa’da VW, BMW ve Mercedes’e söylemek çok da kolay değildir. Ancak Japon markalar Avrupa’da da oldukça iyi bir duruma geldi ve bunun da sonuçlarını almaya başladılar. 30.000 kullanıcı arasında yapılan ve 178 farklı modelin katıldığı araştırmada Honda, kullanıcı memnuniyeti açısından 100 üzerinden 93 notunu alarak birinciliğe yerleşti. Ayrıca kullanıcıların %79’u markayı başkalarına tavsiye ettiklerini belirttiler.
Honda Jazz modeli 178 model içerisinde en memnun kalınan model olurken onu Toyota Prius ve Renault Clio 1.1 benzinli modeli takip etti. Diğer segmentlerde de CR-V ve Civic gibi ülkemizde de popüler olan modeller sıralamada ilk 10 içerisinde yer almayı başardılar.
Diğer taraftan Honda 2016 yılında Avrupa’da satışa sunacağı yeni Honda Civic ile bu seviyeyi daha da üst sıralara çıkaracak gibi görünüyor. Ülkemizde zaten oldukça sevilen ve güvenilen bir marka olsa da hala Alman markaların bu konuda üstünlüğü bulunuyor. Ancak 2016 ve 2017 yıllarında gelecek yeni modellerle bu düşünce Honda gibi Japon markalarına biraz daha kayabilir. Ayrıca A.B.D’de tanıtılan Honda Ridgeline ülkemize uygun bir motor seçeneği ile getirilebilirse farklı sınıflara yayılabilir ve bu güveni arttırabilir.

Facebook Comments