Citroen SpaceTourer tanıtıldı

2015 Aralık başında Citroen-Peugeot ve Toyota ortak bir Van modeli tanıtmışlardı. Bu modellerin ön tasarımları hariç tüm detayları birebir aynıydı. Ortak platform ve kasa kullanımının son örneklerinden olan bu üçlü oldukça fazla ilgi çekmişti.

Diğer taraftan bu 3 modelin kokpit ve kabin tasarımı ile ilgili her hangi bir bilgi bulunmuyordu. Ayrıca motor seçenekleri de belli değildi. Şimdi ise bu detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Mart 2016’da yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan bu 3 modelden Citroen Space Tourer ise hızlı davrandı ve detaylarını açıkladı.
2017 Toyota Proace – 2017 Peugeot Traveller
Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi Citroen SpaceTourer hem ticari kullanım hem de binek kullanım amaçları için tasarlanmış. Hatırlanacağı gibi Mercedes yeni V Sınıfı ve ticari Vito (Tourer Select) modellerinde dış görünüm olarak aynı kasayı seçmişti. Sadece bagaj kapağı üzerinde bulunan camın tasarımında farklılık bulunuyordu. Ancak iki aracın kokpit tasarımları tamamen farklıydı. 
Citroen SpaceTourer’ın kokpiti ise otomobilleri aratmıyor diyebiliriz. Bu da aracın binek kullanıma yönelik olarak da hazırlandığının açık bir kanıtı. Ayrıca gerek koltuk dizilimi gerekse de bagajın esnek bir şekilde ayarlanabilmesi modeli gerçekten de iyi bir aile aracı haline getiriyor. Binek otomobillerde olmasına alıştığımız neredeyse tüm teknolojik donanımlar bu araçta bulunacak.
Citroen’in bir diğer aile aracı C4 Picasso ve Grand C4 Picasso’nun da sahip olduğu EMP2 platformu üzerinde yükselen SpaceTourer 3 farklı uzunluk seçeneği ile sunulacak. XS (4.60mt), M(4.95mt) ve XL(5.30mt) ölçüleri ile modelin her türlü kullanıma uygun bir alternatifi bulunacak. Aile kullanımı için sunulacak modelde 5, 7 ve 8 koltuk, ticari amaçlı modelde ise 9 koltuk seçeneği bulunacak.
1.6 lt ve 2.0 lt hacminde 95ps ve 180ps arasında 5 farklı güç seçeneğinin olduğu tümü turbo-dizel olan motorlar otomatik şanzıman ile kombine edilebilecek. 
Rakipleri
  • VW Transporter – Caravelle
  • Mercedes Vito Tourer – Select
  • Ford Tourneo – Transit Custom

Facebook Comments