Maserati Levante tanıtıldı

Geçmişte sadece 2 kapılı sportif modeller üreten markaların farklı tipte 4 kapılı modeller tanıtma furyası hızlı bir şekilde devam ediyor. Her ne kadar Maserati markasının 4 kapılı modelleri geçmişte satılmış olsa da SUV modeli bulunmuyordu. Bu furyanın en son üyesi ise uzun zamandır testlerde kamuflajlı bir şekilde yakalanan ve konsepti büyük ilgi gören İtalyan Maserati markasının Levante modeli oldu. Aslında tanıtılan SUV modelinin isminin Kubang olması bekleniyordu. Levante isminin halen test edilmekte olan yerden yükselitilmiş crossover-sedan görünümlü modele verileceği düşünülüyordu.

Aracın ön görünümü 4 kapılı Maserati Ghibli modeli ile büyük benzerlik gösteriyor. Panjur tasarımı neredeyse aynıyken tampon ve aydınlatma grubu tasarımında küçük değişiklikler bulunuyor. Zaten bu kadar iyi görünen bir tasarımında değişiklik yapılmasına gerçekten de gerek yok.

Solda Maserati Levante Sağda Maserati Ghibli
Arka ve yan tasarımda benzerlikler bulunsa da ön kısım kadar belirgin detaylar bulunmuyor. Kokpit tasarımı henüz resmi olarak tanıtılmadı ancak internete sızan bazı resimlerden Ghibli modeli ile benzer olacağı anlaşılıyor. Kokpitin ve kabinin her yerini kaplayan kaliteli deri kaplamalar ise dikkat çekici görünüyor.

Solda Maserati Levante Sağda Maserati Ghibli

Kullanılacak motorlar ise Maserati Ghibli modeli ile birebir aynı olacak. (Şanzıman: 8 ileri otomatik)
Not: Güç ve tork değerleri Ghibli modelinden alınmıştır. Hız değerleri ise Levante modeline aittir.

  • Levante Diesel
    • 3.0 V6 turbo-dizel 275hp güç 600Nm tork 0-100km: 6.9sn, Maks. hız: 230km/saat
  • Levante 350
    • 3.0 V6 turbo-benzin 330hp güç 500Nm tork 0-100km: 6.3sn, Maks. hız: 243km/saat
  • Levante 430
    • 3.0 V6 turbo-benzin 410hp güç 550Nm tork 0-100km: 5.2sn, Maks. hız: 264km/saat
Rakipleri

Maserati ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Facebook Comments