Ford Kuga makyajlandı

Ford’un başarılı crossover modeli Kuga’nın makyajlı hali 2016 Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesi tanıtıldı. Oldukça başarılı bir model olmasına rağmen ülkemizde rakipleri kadar iyi satış rakamları yakalayamasa da makyajlı hali ve yeni motorları sayesinde bu durum değişecek gibi görünüyor.

Uygulanan makyaj operasyonu aracın ön tasarımını tamamen değiştirerek markanın diğer modellerine benzetmiş. Daha önceki modelde bulunan sivri burun yerini küt bir burun tasarımına bırakmış. Ön tampon görünümünün de tamamen değişmesiyle makyajdan daha çok yeniden tasarlanmış bir model karşımıza çıkıyor. Farların ise hem şekli hem de iç renkleri değişmiş. 17, 18 ve 19 inch çapında yeni tasarım jantlar da bu yeni ve taze görünümü pekiştirecek detaylardan birisi olarak göze çarpıyor. Bu şık ve kuvvetli ön tasarımın Kuga modeline çok yakıştığını ve satışlarında etkisi olacağını düşünüyoruz. 
Solda makyajlı Ford Kuga
Aracın arka tasarımı da aynen önde olduğu gibi ciddi bir operasyona uğramış. Stop grubu hem iç kısımdan daralmış hem de renkleri değişmiş. Bagaj kapağının tasarımının tamamen yeniden tasarlanması sonucu Ford logosu arka camın hemen altına taşınmış. Arka tampon da bu detaylı değişiklikten nasibini almış ve daha sportif ve detaylı bir görünüm elde edilmiş.

Solda makyajlı Ford Kuga
Aracın kokpitinde ise bilgi-eğlence sisteminin konumunun değişmesi sonucu bambaşka bir tasarım elde edilmiş. Boyutları öncekine göre devasalaşan 8 inc büyüklüğünde Apple Car Play ve Android Auto destekli yüksek çözünürlüklü ekran sayesinde Ford Kuga artık çok daha şık, kullanışlı ve modern bir kokpite sahip. Diğer taraftan 4 kollu direksiyon simidi yerini 3 kollu direksiyon simidine bırakmış. Bir diğer önemli değişiklik de mekanik el freni kolu yerine elektronik olan ve düğme ile kontrol edilen bir el freninin kullanılacak olması. 
Solda makyajlı Ford Kuga
Motor seçeneklerinde gerçekleşen en büyük yeniliğin ise makyajlanan diğer Ford modellerinde de kullanılan 1.5 litre turbo dizelin seçenekler arasına eklenmiş olması gibi görünüyor. Bu motor 120ps güce sahip ve sadece önden çekiş sistemi ile beraber sunulacak ve 100km’de ortalama 4.4litre yakıt tüketimine sahip. 1.5 litre turbo-dizel motor ile otomatik vites seçeneğinin sunulup sunulmayacağı ise henüz açıklanmadı. Ülkemizde mevcut Kuga modeli 1.5 litre hacminde turbo-benzinli 150ps (4×2) ve 182ps (4×4) motorlar ile zaten satılıyordu. Bu motorlara şimdi de 120ps (4×2) seçeneği eklendi. 2.0 litre turbo dizel 150ps ve 180ps güce sahip motorlar ise kullanılmaya devam edilecek.
Ford Kuga’ya yapılan operasyon için makyaj demek aslında biraz haksızlık olacak gibi görünüyor. Yeni tanıtılan Koreli ve Alman rakiplerine tedbir olarak yapılan bu kapsamlı değişiklik sayesinde Ford Kuga mücadeleye daha kuvvetli bir şekilde dahil olacak gibi görünüyor. 1.5 litre turbo-dizel 120ps motor ile beraber otomatik vites seçeneği de makul fiyatlarla sunulabilirse iyi satış rakamları yakalayabilecek potansiyel ciddi anlamda bulunuyor.Rakipleri

Facebook Comments