Brabus’dan satılık klasik Mercedesler

Brabus denince akla ilk olarak üst düzeyde modifiye edilmiş son model Mercedes modelleri gelir. Ancak Alman modifiye firmasının ayrıca Mercedes markasının onaylı klasik araç restorasyon partneri olduğu çok fazla bilinmez. 


Daha önce paylaştığımız bir yayınımızda Mercedes fabrikasında restore edilen ve satışa çıkarılan modellerden bahsetmiştik. Üretim bandından yeni çıkmış gibi duran bu harika klasik Mercedes modelleri hepimizin iştahını kabartmıştı. Bu yayına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Şimdi ise Mercedes’in onaylı modifiye firmalarının en ünlüsü olan Brabus’un sadece yeni modelleri modifiye etmediğini ayrıca klasik Mercedes modellerini de aslına uygun olarak restore ederek satışa çıkardığından bahsedeceğiz. Ayrıca bu modellerin birçoğu Brabus tarafından modifiye edilmiş değiller ve bizzat Mercedes’in geçmiş dönemlerde ürettiği modeller olarak öne çıkıyor.
Brabus klasik Mercedes modellerini satıldığı galeri
Almanya’nın Essen şehrinde yapılan Techno Classica etkinliği için Brabus çok özel 7 adet klasik Mercedes modelini hazırladı. Her bir model için ortalama olarak 4000 saat el işçiliği harcanmış ve araçların tüm parçaları aslına uygun bir şekilde yenilenmiş. Tüm parçaları sökülen araçlar, cıvatalarına kadar ayrılıyor ve kullanılabilecek parçalar bir kenara ayrılırken sorun çıkarma ihtimali olan parçalar atılıyor. Motor ve şanzıman gibi komponentler de aynı şekilde baştan aşağı sökülüyor. Deri döşemeler tamamen yenilenirken ahşap dekorlar da silinerek tekrar cilalanıyor ve ilk günkü haline getiriliyor.

Aşağıdaki resimde 1955-1963 yılları arasında üretilen Mercedes 300SL Roadster modelinin yenilenmiş şasi ve motor aksamı görüntülenmektedir.
Yenilenmiş 1957 Mercedes 300SL Roadster şasi ve motor
Ardından araç bu şekilde yenilenmiş parçalar ile toplanıyor ve orijinal rengine boyanıyor. Sonuç olarak eski model olmalarına rağmen üretim bandından yeni çıkmış gibi pırıl pırıl ilk günkü gibi restore edilmiş modeller karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu şekilde yenilenen modeller 2 yıl garantiye de sahipler.
Bu tip klasik modeller tüm otomobil severlerin ilgisini çekiyor olsa da esas olarak Mercedes hayranlarının rüyalarını süslüyor diyebiliriz. Yenilenen araçlar o kadar özel ve ender Mercedes modeller ki ülkemizde ancak bir elin parmakları kadar sayıda bu araçlardan bulunabilir. Bu nedenle Brabus tarafından yenilenmiş Mercedes modellerinin tamamının bulunduğu aşağıdaki linke tıklayarak mükemmel fotoğrafların keyfini sürmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak birçok araçta fiyatların henüz tam olarak belli olmadığını de ifade etmek istiyoruz.

Facebook Comments