Cep roketi Abarth 595 makyajlandı

Fiat markasının ikon modellerinden birisi olan 500 yakın bir zaman önce makyajlanmıştı. Markanın performans birimi Abarth tarafından daha önce modifiye edilen model makyaj sonrası hem daha güçlü ve yüksek performanslı hale geldi hem de daha  güncel bir görünüme kavuştu.


Fiat Egea Hatchback fiyatı açıklandı

İlk bakışta tasarımda değişiklik olmamış gibi görünse de aracın neredeyse her yerinde bir yenilik bulunuyor. Aracın ön kısmında hem panjur tasarımı hem de tampon tasarımı değişmiş. Bu sayede önceki modelin masum yüzü biraz daha agresif bir görünüm kazanmış. Tamponun altı kısmına kadar devam eden siyah detay bu görünümü pekiştirmiş diyebiliriz. Aracın arkası ise önüne göre daha az yenilik barındırıyor. Arka tamponun yanlarında bulunan hava yarıklarına dik yerleştirilen kırımızı kedi gözü detaylar daha derin bir tampon görüntüsü elde edilmesini sağlamış. 
Solda yeni Abarth 595
Aracın kokpitinde ise sunulan yeni renk alternatifleri ve kokpit döşemelerinin yanında yenilenen daha sportif direksiyon dikkat çekiyor. Ayrıca kokpit üzerindeki krom 500 yazısı ve farklı pedal kaplamaları aracın daha özel ve yeni görünmesine katkıda bulunuyor. En büyük değişiklik olarak ise göstergelerin ortasında bulunan dijital bilgi ekranı ile kokpitin üstüne yerleştirilen yüksek çözünürlüklü yeni 5 inch (opsiyonel 7 inch) ekrana sahip bilgi-eğlence sistemi gösterilebilir.
Solda makyajlı Abarth 595
Konu bir Abart modeli olunca makyaj operasyonunu sadece aracın iç ve dış görünümünden ibaret olduğunu sanmak da yanlış olurdu. Yol tutuşu iyileştirmek için arkalarda Koni marka amortisörler sunulurken Competizione modelinde 4 amortisör birden Koni marka sunuluyor. Ayrıca yine Competizione modelinde ön tekerleklerde 4 pistonlu kaliper 305mm çapında disklere sahip Brembo fren sistemi bulunuyor. 
Daha önce 1.4lt turbo-benzinli 140ps gücünde motora sahip giriş seviyesi 595 modeli artık 145ps gücünde ve 0-100km hızlanmasını 7.8 saniyede tamamlıyor. Aynı motorun 160ps güce sahip olan 595 Turismo versiyonu ise 165ps güce kavuştu ve 7.3 saniyede 100km hıza ulaşıyor. Serinin en üstünde yer alan 595 Competizione versiyonunun gücünde bir değişiklik olmadı. 180ps güç üreten bir motora sahip olan model 0-100km hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlarken maksimum 225km/saat hıza ulaşabiliyor. Standart olarak sunulan 5 ileri manuel şanzımanın yanında robotize şanzıman opsiyon listesinde bulunuyor. Modelin satışına önümüzdeki aylarda başlanacağı belirtiliyor.

Fiat ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Facebook Comments