Renault Clio makyajlandı

2012 yılında tanıtılan Renault’un Sub-kompakt yani B Sınıfı HB modeli Clio makyajlandı. Sınıfında bulunan diğer tüm araçlardan daha modern bir tasarıma sahip olmasına rağmen makyaj sonrası hem daha güncel hem de daha şık detaylara kavuşmuş olmasıyla dikkat çekiyor. Aracın ön görünümde yapılan en büyük değişiklik tampon tasarımı olarak öne çıkıyor. Ayrıca panjur üzerinde bulunan ledli gündüz lambaları artık farların içerisine alınmış ve bu sayede de daha bütün bir görünüm elde edilmiş. Daha önceden led farları sanki sonradan takılmış gibi bir his bırakıyordu. Farların iç tasarımı da led gündüz farları sayesinde artık daha keskin görünüyor. 
Sağda makyajlı Renault Clio
Aracın arkasındaysa stop grubunun iç tasarımı dışında değişliklik bulunmuyor. Aynen önde olduğu gibi iç tasarımın değiştirilmesi ile daha keskin bir görünüm elde edilmiş diyebiliriz.
Sağda makyajlı Renault Clio
 Kokpitte ise değişen direksiyonun yanında orta bölümde yer alan havalandırma üfleçlerinin etrafı artık gri renkli bir çerçeveye sahip. Bu sayede daha önceden dikkatli bakılınca anlaşılan bu üfleçler artık oldukça belirgin bir şekilde karşımızda duruyor. Ayrıca yeni koltuk döşemeleri ve renkleri de tazeliğe katkıda bulunuyor. Kullanılan plastiklerin kalitesinin yükseldiği ise özellikle belirtiliyor. Diğer taraftan ilk kez bu sınıfta bir araçta Bose imzalı ses sistemi opsiyon listesinde sunulacak. Ön ve arka park sensörleri ile koordineli çalışacak olan park etme yardımcısı ise büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. 
Sağda makyajlı Renault Clio

Modelde kullanılacak motor ve şanzımanlar ise şu şekilde;

  • 1.2lt atmosferik-benzinli 75ps – 5 ileri manuel şanzıman
  • 0.9lt turbo-benzinli 90ps – 5 ileri manuel şanzıman
  • 1.2lt turbo-benzinli 120ps – 6 ileri manuel şanzıman veya 6 ileri EDC otomatik şanzıman 
  • 1.5lt turbo-dizel 75ps – 5 ileri manuel şanzıman
  • 1.5lt turbo-dizel 90ps – 5 ileri manuel şanzıman veya 6 ileri EDC otomatik şanzıman 
  • 1.5lt turbo-dizel 110ps – 6 ileri manuel şanzıman (Clio’da ilke kez sunuluyor)
Bulunduğumuz ay içerisinde Fransa’da satılmaya başlanacak olan makyajlı Clio’nun Ağustos ayında ülkemizde olması beklenebilir. 

Facebook Comments