Makyajlı Mercedes GLA tanıtıldı

Mercedes’in C Segmenti Crossover modeli Mercedes GLA’nın makyajlı versiyonu devam etmekte olan Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. İlk bakışta fark edilmesi oldukça zor değişiklikler olsa da markanın yeni tanıtılan diğer SUV ve Crossover modellerine benzer bir yüze kavuşan model artık daha taze ve güncel bir görünüme sahip oldu. Bu sayede en büyük rakipleri BMW X1 ve Audi Q3’e karşı elini güçlendirdi. 

AMG paketinde olan değişikliklere değindiğimiz karşılaştırmada en dikkat çekici yenilik ön panjurun artık daha kalın ve detaylı bir görünüme kavuşmuş olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca ön farın iç tasarımı da daha farklı ve gündüz led farlarının şekli değişmiş.  Tampon hava yarıkları ise artık daha yuvarlak bir forma sahip. Tampon altındaki muhafaza ise parlak siyah yerine gümüş renginde tercih edilmiş. 
Solda makyajlı Mercedes GLA
Arka tasarımda da ön tasarımda yapılan değişikliklere benzer yenilikler bulunuyor. Stopların iç tasarımı ve renk dağılımında küçük değişiklikler bulunuyorken tamponda aynen önde olduğu gibi yoğun parlak siyah kaplamanın bir kısmı artık gümüş renkli olarak tercih edilmiş. Formu değişmeyen dikdörtgen egzoz uçlarını çevreleyen gümüş renkli difüzör görünümlü bu detay aracın arka görünümünün çok daha sportif görünmesini sağlamış. Mercedes’in sürekli 4×4 sistemi 4Matic yazısı ise sağ alttan yıldızın hemen sağına yerleştirilmiş.

Solda makyajlı Mercedes GLA
Aracın ön ve arkasında sınırlı da olsa detaylı bakılınca anlaşılan ince değişiklikler aracın içinde yok denecek kadar az. Tasarımı tamamen değişen ve markanın diğer modelleri ile aynı kullanılmaya başlanan direksiyon göze çarpan ilk değişiklik olurken bilgi-eğlence sisteminin tuş dizilimleri aynı kalmasına rağmen renk dağılımı tamamen değişmiş. Aracın dışında olduğu gibi parlak siyah renklerin yerine gümüş gri tonlar ve mat siyah ton tercih edilmiş. Standart olarak sunulacak 8inch büyüklüğündeki bilgi eğlence sistemi ekranı ise opsiyonel olarak yeni sunulmaya başlanan 360 derece kamera sayesinde aracın dört bir yanını gösterebiliyor. 
Solda makyajlı Mercedes GLA
Makyajlı GLA’da bir önceki modelde sunulan motor seçeneklerine ek olarak E Serisi’nde de kullanılan 2.0lt turbo-benzin 184ps güce ve 300nm torka sahip motor da sunulmaya başlandı. Ülkemiz için önemli olan 1.6lt turbo-benzin 156ps ve Renault kökenli 1.5lt turbo-dizel 109ps motorlar ise değişiklik olmadan kullanılmaya devam ediliyor. Serinin en özel modeli ise şüphesiz 2.0lt biturbo-benzin 381 ps güce sahip AMG GLA45 4Matic modeli. Bu model 4.4 saniye olan 0-100km/saat hızlanması ile dikkat çekiyor. Otomatik şanzıman seçeneklerinde ise herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Modelin ilkbaharın başında ülkemizde olmasını ve 185.000TL başlangıç fiyatıyla satılmasını bekliyoruz. 

Facebook Comments