Plastik kar zinciri işe yarıyor mu?

0
575
Tüm yurdumuz ve özellikle de nüfusun büyük bir bölümünün bulunduğu Marmara Bölgesi yoğun kar yağışı altında. Ulaşım güçlükle sağlanırken birçok kişi ya trafiğe tedbirsiz çıkmaktan ya da tedbirsiz çıkan diğer araçların trafiğe geçit vermemesi veya kaza yapmasından dolayı yollarda kaldı. Ayrıca soğuk ve yağışlı hava şartlarının kış lastiği çok fazla kullanılmayan Marmara Bölgesi ve özellikle de İstanbul’da olmuş olması trafiğin allak bullak olmasına katkıda bulundu. 

Diğer taraftan özellikle dik yokuşlarda ve kara saplanmalarda araçta kış lastiği dahi olsa çaresiz kalınabiliyor. İşte bu gibi durumlarda piyasada pratik ve işe yarar olduğu iddia edilen çeşitli tiplerde zincir, palet ve lastik çorabı adı altında ürünler satılıyor. Takması oldukça zor olan ancak işlevselliği kanıtlanmış metal zincirler ile benzer işlevi görmesine rağmen çok pratik bir şekilde takıldığı iddia edilen bu aparatlardan, şüphesiz en ucuzu plastik kar zincirleri olmasıyla öne çıkıyor. Bu plastik zincirler evlerde kablo bağlamaya yarayan hatta kolluk kuvvetleri tarafından en kalınları kelepçe olarak kullanılan tek kullanımlık cırcır kelepçelere benziyor. Biz de bu doğrultuda kullanımı bittiği zaman sökülebildiği ve sonra tekrar kullanılabildiği belirtilen bu kar zincirlerinden ne olur ne olmaz diye 2 takım (20 adet) sipariş ettik ve kargo dahil 26TL ödeme yaptık. Yani bir adet plastik kar zinciri 1.30TL gibi ucuz bir fiyata satılıyor.
Şimdi gelin videomuzu izleyelim ve plastik kar zincir hakkındaki ön izlenimlerimizi, montaj aşamasını, düz gidişte ve yokuştaki performansını hep beraber görelim. Ardından da izlenimlerimizi sizlerle yine videomuzda paylaşalım.