Isuzu D-Max makyajlandı

Isuzu markasının Chevrolet Colorado bazlı pikap modeli olan ve ülkemizde de üretilen Dmax modelinin makyajlı hali İngiltere’de satılmaya başlandı. Rakibi olan markaların büyük bir atak içerisinde ard arda çıkardıkları yeni modeller karşısında eli zayıflayan marka, makyajlı Dmax ile eski formuna kavuşmak istiyor. 


Binek araç yerine pikap alınır mı?

Makyaj operasyonu ile beraber ön görünüm daha güncel bir şekilde değiştirilmiş. Izgara ve ön tamponun değişmesinin yanında ledli aydınlatmalara sahip ön far grubu da artık daha farklı bir tasarıma sahip. Aracın arkasında ise arka kapak tasarımı değişikliğe uğramış. Ayrıca artık 18 inch çapında jantlarda donanım seçenekleri arasında bulunacak. Kokpitte ise yeni 8 inc genişliğinde bilgi ekranı orta konsolu tamamen kaplıyor. Dünyada bir pikap modelinde sunulmaya başlanan ve tavanda yer alan surround hoparlör ise oldukça farklı bir detay olarak öne çıkıyor.

Soloda makyajlı Isuzu D-Max
En büyük değişiklik ise motorda gerçekleşecek. 2.5 litre hacminde çift turbo beslemeye sahip motor artık yerini 1.9 litre çift-turbo motora bırakıyor. 164hp güce ve 360nm torka sahip olan bu motor sayesinde %19 daha az yakıt tüketimi olacağı belirtiliyor. Yeni motora uyumlu bir şekilde tasarlanan 6 ileri şanzıman ve otomatik şanzıman ise yenilikler arasında bulunuyor. 3.0 litre hacme sahip 177hp gücünde ve 380nm tork üreten motor da seçenekler arasında bulunacak ve otomatik şanzıman şimdilik sadece bu motor ile tercih edilebilecek. 2.5lt motorun sunduğu 3.5 tonluk römork çekme kapasitesi ise 1.9lt motorda değişmemiş.