Yeni Toyota Supra GR (Gazoo Racing) tanıtıldı

Yaklaşık 2 yıldır merakla beklenen yeni Toyota Supra GR yarış formu ile kendini gösterdi. Ardından da aracın fotoğraf ve resimleri açıklandı. Bu arada resimleri ifadesini özellikle kullanıyoruz çünkü pistte görülen yeni Toyota Supra GR modeli, aslında GranTourismo oyunundan alınan görüntülerden oluşuyor. Stüdyo çekimleri ise, yeni Toyota Supra ve kokpiti hakkında bazı detaylara sahip.

Bu arada Toyota, ilerleyen günlerde yeni bir araç ile karşımıza çıkmazsa, bir kez daha aracı merakla bekleyenleri ters köşe yapmış oluyor. Çünkü bu araç üretim versiyonunun detaylarına sahip olan bir yarış konsept aracı olarak geçiyor. Çok geniş çamurluklar, dev bir arka spoiler, abartılı lastik ölçüleri, yine abartılı ön ve difüzörlü arka tamponları ile adeta yarış pistlerinden fırlamış gibi bir görüntüsü var. Zaten amacı da bu ve bir yarış aracı olarak çeşitli yarış organizasyonlarında boy gösterecek.

Diğer taraftan aracın içi neyse ki gösteriliyor ancak fikir vermekten biraz uzak. Hatları kabaca anlaşılan kokpitin yol versiyonunda bu şekilde kullanılıp kullanılmayacağı açıklanmıyor ancak bize göre ekranı da içine alan kokpitin kullanılacağını düşünmüyoruz. BMW Z4 ile birebir aynı kokpitin sunulacağı ise güçlü bir şekilde bekleniyor. Bu doğrultuda ekran zaten kokpitin üstünde açıkta yer alacaktır.

Yeni Toyota Supra GR teknik özellikler

Aracın sahip olduğu motor, şanzıman, süspansiyon ve özellikler hakkında en ufak bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak fuarın ilerleyen günlerinde mutlaka bazı detaylar ortaya çıkacaktır. Toyota’nın bu derece gizemli davranarak, yeni Toyota’yı adeta günden güne sallaması, açıkçası bizde bıkkınlığa neden oldu. Eminiz ki birçok takipçimiz de aynı görüşlere sahiptir diye düşünüyoruz. Zaten yeni Toyota Supra’da özgün bir teknik yerine BMW tekniği kullanarak hayak kırıklığı yaratan Toyota, artık aracı her yönüyle açıklasın da bu çile bitsin istiyoruz. Biz en iyisi, geçtiğimiz günlerde kendini bir Japon otomobil dergisinde birçok detayı ile gösteren Toyota Supra yol versiyonuna bakalım.

Nedir bu GR (Gazoo Racing) ?

Toyota’nın GR yani Gazoo Racing departmanı hakkında bilgi veren bir yazımız olmuştu. Bu doğrultuda çok çeşitli Toyota modellerinin sportif detaylara sahip versiyonları Gazoo Racing alt markası altında satın alınabilecekti. Anlaşılan o ki, Tıpkı Seat’ın Cupra’sı gibi Toyota’nın da GR markası önümüzdeki zamanda farklı şekillerde karşımıza çıkacak.

Facebook Comments