Mercedes O302; Efsane sese sahip efsane otobüs (Video Test)

Mercedes O302 Otomarsan incelememizi izleyemiyorsanız tıklayınız

Mercedes markasının otomobilleri yanında çok çeşitli ticari araçları da geçmiş dönemlerde oldukça fazla dikkat çekmiştir. Bu ticari araçlardan şüphesiz en önemli 2 tanesi, arazi odaklı kamyon modeli Mercedes Unimog ve ülkemizde de üretilmiş olan Mercedes O302 otobüs modelidir.

Otomarsan fabrikasının Daimler-Benz, Has Otomotiv ve Mengerler tarafından Türkiye’de kurulmasından sonra ilk üretilen model olan Mercedes O302 Otomarsan, gerek sağladığı konfor, gerekse de kendine özgü hüzünlü bakışıyla ülkemizde birçok kişinin sevgisini kazanmıştır. 1968 yılında üretilmeye başlanıp neredeyse bazı bölgelerde hala kullanılmaya devam edilen bu efsane otobüs, ülkemiz yollarında yarım asırdır yer alması sayesinde birçok kişi ile ortak anılara sahiptir.

İşte biz de bugün; Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yaklaşık 30 yıl servis aracı olarak kullanılmış olan, oldukça iyi kondisyondaki Mercedes O302 Otomarsan modelini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Tabi söz konusu olan böyle efsane bir otobüs olunca, yine kendisi gibi efsane olan sesini de sizlere fazla fazla dinleteceğiz. Bu bu gürül gürül sesi biz çok özlemiştik, hasret giderdik, umarız sizlere de iyi bir şekilde aktarmışızdır ve kulaklarınızın pası silinir. İyi seyirler.

Facebook Comments