Alfa Romeo Brera 3.2 V6 Q4; Amerikan Alfa’sı

0
50
alfa romeo brera 3.2 v6 q4

İtalyan Alfa Romeo markası, günümüze kadar gelebilmeyi başarmış otomobil markaları arasında, şüphesiz en şanlı yarış geçmişine sahip markalardan bir tanesidir. Ayrıca Ferrari’nin kurucusu Enzo Ferrari de Alfa Romeo’dan yetişmiş çok başarılı bir yarış pilotuydu. Tüm bunların yanında Busso adıyla anılan V6 motoru ile bir dönem gönüllerde taht kurmuştu. Biz de geçtiğimiz aylarda 3.2 V6 Busso motora sahip bir Alfa Romeo GT modelini büyük bir zevk ile test etmiştik. Şimdi ise 3.2 V6 motora sahip 2006 model bir Alfa Romeo Brera modelini detaylı bir şekilde inceleyip, test edeceğiz.

Test edeceğimiz Alfa Romeo Brera bu serinin en üst özelliklerine sahip olan bir versiyon. Modelin ürün gamında 2.2lt atmosferik-benzin motordan, 1.75lt turbo-benzin motora ve 2 farklı dizel motora kadar çok farklı 4 silindirli seçenekler yer alıyordu. Serinin en üstünde ise test ettiğimiz V6 silindirli 3.2lt atmosferik-benzin motor yer alıyor. Ayrıca Alfa Romeo’nun 4×4 çekiş seçeneği Q4 de bazı modellerde opsiyon listesindeydi. İşte test ettiğimiz araç tam olarak bu özelliğe de sahip olmasıyla öne çıkıyor. Tüm bunların yanında bir de 3.2lt motorda bulması oldukça zor olan 6 ileri manuel şanzımana sahip olması, test ettiğimiz Brera’yı diğer versiyonlar arasında adeta eşsiz bir duruma getiriyor.

Aracın bir diğer önemli noktası ise Amerikan köklerine sahip olan yapısı. Videomuzda bu konu üzerinde de detaylı bir şekilde durduk. Ayrıca daha önce test ettiğimiz Alfa Romeo GT 3.2 V6 Busso ile de birçok özelliğini karşılaştırdık. Oldukça yakından tanıdığımız GT’nin sürüş, ses, konfor ve diğer bazı özelliklerini Brera ile yan yana koymaya gayret ettik. Umarız testimizi ve videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.

Alfa Romeo Brera 3.2 V6 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

alfa romeo brera 3.2 v6 q4