Mazda MX-5 Miata Roadster (NA); Rekortmen üstü açık

Sekizsilindir Youtube kanalımızda bu güne kadar ağırlıklı olarak Mercedes ve BMW gibi Alman markaları ile, Chevrolet, Ford ve Cadillac gibi Amerikan markalarına ait araçları test ettik. Ayrıca İtalyanlar’dan Alfa Romeo ve Fiat gibi markaların çeşitli modelleri konuğumuz oldu. Ancak şu ana kadar Japon otomobil markalarına ait bir model test etmemiştik. Takipçilerimizden gelen yoğun istek sonucunda ise artık yavaş yavaş Japon otomobil modellerine de el atmaya karar verdik. Bu doğrultuda ilk konuğumuz; Japon Mazda’nın en önemli modellerinden bir tanesi olan 2 kişilik bir Roadster Mazda MX-5 Miata modeli oldu. İlerleyen zamanlarda ilgi çekici Japon otomobil modelleri kanalımıza konuk olmaya devam edecek.

Sahibi tarafından yıllar önce satın alınan bu harika kondisyondaki 1992 model ilk jenerasyon (NA) Mazda MX-5, önemsiz kozmetik hatalar haricinde gerçekten de neredeyse ilk günkü gibi pırıl pırıl bir görünüme sahip. Aynı şekilde başta motor olmak üzere teknik aksamları da son derece sağlıklı. Gerek motoru, gerek kaportası ve gerekse de iç yaşam alanı hiçbir şekilde oynanmamış ve ilk günkü orijinalliği ile korunmuş.

Sahip olduğu hafif kasa ve küçük boyutları sayesinde küçük sayılabilecek bir motor ile de adeta afacan bir çocuk hissi veren MX-5, sürücü odaklı ve basit yapısı ile ne kadar önemli bir otomobil olduğunu size hissettiriyor. Adeta bir gokart edası ile virajları dönen aracı, soğuk bir havada üstü açık olarak test etmemize rağmen çok büyük zevk alarak kullandık. Umarız siz de ilk Japon otomobili testimiz Mazda MX-5 Miata Radster testimizi beğenirsiniz. İyi seyirler. dileriz…

Mazda MX-5 Miata videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

mazda mx-5 miata roadster 1992 model

Facebook Comments