VW Golf MK1; Delifişek viraj faresi

Alman VW markasının ilk ürettiği model olan Beetle’ın yerine daha modern ve C Segmenti’nde ihtiyaçları daha iyi karşılaması için üretilen Golf modeli ilk olarak 1974 yılında tanıtıldı. Günümüzde 7. jenerasyonu ile yoluna hala devam eden başarılı model, otomobil tarihinin en çok satılan otomobil modelleri arasında Toyota Corolla’nın ardından 2. sırada yer alıyor. Hemen ardından ise yerini aldığı, babası VW Beetle 3. sırada geliyor. Kısacası boynuz kulağı geçmiş ve biz de bugün VW Golf MK1 yani ilk jenerasyon Golf modelini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Test edeceğimiz 1978 model VW Golf MK1 ise; sahip olduğu motor ve teknik özellikler ile, günümüzde birçok araca taş çıkarabilecek dengeli bir performansa sahip. Sahibi tarafından 22 yıl önce satın alınan araç, o kadar başarılı ve yalın bir şekilde modifiye edilmiş ki, şapka çıkartmamak elde değil. Motorundan süspansiyonuna, şanzımanından iç detaylarına kadar daha ilk görüşte sizi etkilemeyi başarıyor. Dikkat çekici parlak turuncu rengi ile de; “Bu araçta bir şeyler var” diye düşünmenize neden oluyor.

Aracın sahibi Burak Bey, mesleğinin Makina Mühendisi olması nedeniyle de, aracın tüm detaylarını adeta nakış gibi işlemiş. En ufak civatasına kadar araç kendi ellerinden geçmiş. Öyle ki turuncu VW Golf MK1, kendisinden beklenmeyecek derecede yüksek bir performansa ve başarılı bir yol tutuşa sahip. Virajları bir gokart kabiliyeti ile dönen, sesi ile de bünyenizdeki adrenalini patlatan özelliklere sahip. Videomuzda hem VW Golf MK1!i sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız, hem araç üzerinde ne gibi değişiklkler yapılmış teknik olarak izah edeceğiz, hem de bol aksiyonlu bir sürüş gerçekleştireceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.

VW Golf MK1 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

vw golf mk1

Facebook Comments