Mazda 626 terk edildikten 22 yıl sonra ne durumda? Çalışacak mı?

Tozlu Garaj gezimizin geçen bölümünde Mercedes’i Mercedes yapan modellerden bir tanesi olan W114 kasa Mercedes 230.6 modelini incelemiş, motorunu çalıştırmayı denemiştik. Şimdi ise sıra; daha önceden Tozlu Garaj’ın bir başka bölmünde yer alan ve daha sonra çalıştırılmadan iterek yeri değiştirilen, siz takipçilerimizden de büyük istek alan Mazda 626 modeline geldi. Bu araç 80’li yılların ve 90’lı yılların başlarının önemli Japon otomobillerimden bir tanesiydi.

Garaj sahibi tarafından 0 km olarak satın alınan ve 22 yılın üstünde bir süre önce Tozlu Garaj’a getirilen araç, her zamanki gibi toz içinde ve güvercinler tarafından da ağır bir şekilde kirletilmiş ve her tarafı da örümcek ağları içinde. Biz de tozlar içindeki Mazda’nın D segmentinde yer alan ve 80’li yıllara damgasını vuran bu modelini detaylı bir şekilde inceleyip, durumunu kontrol edeceğiz. Dışını, içini ve altını sizler için inceleyeceğiz.

Üstelik aracın km değeri de 90’lı yılların başına ait bir model için düşük sayılır. Ayrıca 22 yılın üstünde bir zaman sonra motorunu çalıştırmayı da deneyeceğiz. Bakalım 22 yılın üstünde bir zamandır çalıştırılmayan Mazda 626 çalışacak mı? Hep beraber göreceğiz. İyi seyirler…

Mazda 626 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

mazda 626

Facebook Comments