Lincoln Town Car limuzin; Turgut Özal’ın Başbakanlık Makam Aracı

Sekizsilindir Youtube kanalımızın en fazla izlenen 2.videosu olan Cumhurbaşkanlığı Makam Araçları Garajı’ndaki araç testlerimize bir süre ara vermiştik. En son garajımızın yerini değiştirmiş ve Mercedes 600 Pullman’ları garajdan nasıl çıkardığımızı gösteren bir video yayınlamıştık. Şimdi ise garajın en önemli araçlarından bir tanesi olan, Turgut Özal’ın Başbakanlık döneminde kullandığı zırhlı Lincoln Town Car Limuzin modelini inceleyip, sürüşünü test edeceğiz.

Dev boyutlarına ve ağırlığına geleneksel bir Amerikan V8 silindirli motorun eşlik ettiği Lincoln Town Car Limuzin, sahip olduğu lüks ile bizleri özellikle sürüşü sırasında adeta büyüledi. Ayrıca aracın tarihi, konforu ve heybetinden daha da öteye gitmiş durumda. Sonuçta sadece lüks bir limuzini değil, Türkiye Cumhuriyeti tarihine tanıklık etmiş, Turgut Özal’ın makam aracı olarak kullanılan çok özel bir limuzini test ettik.

Hatırlanacak olursa daha önce Turgut Özal’ın bir diğer makam aracı BMW 7.50iL modelini de test etmiştik. Ayrıca yine Turgut Özal tarafından kullanılmış Mercedes 600 Pullman modelini de detaylı bir şekilde incelemiştik. Daha yeni bir model olan ve Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanlığı döneminde kullanılmış olan Cadillac Fleetwood Limuzin modelini de aynı şekilde test etme şansımız olmuştu.

Lincoln Town Car limuzin de adeta bu seriyi tamamlayan araç oldu. İşte bu nedenle, testimiz sırasında hem nostaljik anlar yaşadık, hem de bu aracın teknevari konforunu tecrübe ettik. Umarız videomuzda bu hisleri sizlere de güzel bir şekilde yansıtabilmişizdir. İyi seyirler…

Lincoln Town Car limuzin videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

lincoln town car limo turgut özal

Facebook Comments