VW T2 Camper (Westfalia) terk edildikten 20 yıl sonra nasıl? Çalışacak mı?

0
42
vw t2 camper westfalia

Tozlu Garaj gezimizin geçen bölümünde; Opel’in 90’lı yılların başında tanıtılmış olan Omega modelin incelemiş, 14 yılın ardından motorunu çalıştırmayı denemiştik. Şimdi ise sıra; Volkswagen markasının günümüze kadar gelmeyi başarmış Caravelle geleneğinin en dikkat çekici jenerasyonlarından bir tanesi olan VW T2’ye geldi. İlk tanıtıan model T1 olarak adlandırılırken, günümüzde 6.jenerasyon ile kendini gösteren kasa T6 yani Type 6 olarak adlandırılıyor.

Diğer taraftan; incelemesini yapacağımız VW T2’nin diğer T2 modellerinden çok önemli ve ayırıcı bir farkı yer alıyor. T2 Camper olarak adlandırılan bu versiyon, tavanının bir akordiyon gibi açılarak yükseltileblmesi sayesinde, içerisinde ayakta durmayı bile mümkün kılıyor. Kamp yapmayı sevenler için konforu önde tutan T2 Camper ayrıca yataktan, mutfağa birçok farklı donanım ile kişiselleştirilebiliyor. Westfalia firmasının 60 yılı aşkın bir süredir dönüştürdüğü bu tip araçlardan ülkemizde görmek çok fazla mümkün olmasa da, özellikle Avrupa’da kamp tutkunlarının ilk tercihleri arasında yer alıyor.

İnceleyeceğimiz VW T2 Camper ise sevimli görüntüsü ve kullanışlılığı ile bizleri kendisine hayran bıraktı. Aracın dış rengi beyaz olarak görünse de, aslında bu araca çok daha fazla yakışan bir renge sahip ve bu renk, aracın içinde bariz bir şekilde görülebiliyor.

VW T2 Camper’ın km değeri ise, bu tip bir araç için oldukça düşük sayılabilir. Sonuçta o bir seyahat aracı. Ayrıca çok da özel bir motora sahip olması ile öne çıkıyor. Bakalım 20 yılın üstünde bir zamandır çalıştırılmayan VW T1 Camper çalışacak mı? Hep beraber görelim. İyi seyirler…

VW T2 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

vw t1 camper westfalia