Opel Omega terk edildikten 14 yıl sonra ne durumda? Çalışacak mı?

0
21
opel omega

Tozlu Garaj gezimizin geçen bölümünde; Mazda’nın 80’li yılların ortasında tanıtılmış olan 626 modelini incelemiş, 22 yılın ardından motorunu çalıştırmayı denemiştik. Şimdi ise sıra; Opel’in 90’lı yıllardaki amiral gemisi Opel Omega modeline geldi. Bu araç, Opel’in E Segmenti’ne ürettiği son model olmasıyla dikkat çekiyor.

Garaj sahibi tarafından devlet ihalesinden satın alınan, daha öncesinde YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) makam aracı olarak kullanılan tozlu Opel Omega, sonrasında garaj sahibi tarafından Ankara’da bir koleje makam aracı olarak kiralanmış. Görev süresinin tamamlanmasının ardından 14 yılın üstünde bir süre önce Tozlu Garaj’a getirilen araç, her zamanki gibi toz içinde bizleri karşıladı. Biz de tozlar içindeki Opel’in E segmentinde yer alan ve 90’li yıllara damgasını vuran bu modelini detaylı bir şekilde inceleyip, durumunu kontrol ederek, dışını, içini, motorunu ve altını sizler için inceleyeceğiz. 14 yılın üstünde bir zaman sonra motorunu çalıştırmayı da deneyeceğiz.

Aracın km değeri ise, şu ana kadar incelediğimiz araçlara göre daha yüksek sayılabilir. Bakalım 14 yılın üstünde bir zamandır çalıştırılmayan Opel Omega çalışacak mı? Hep beraber görelim. İyi seyirler…

Opel Omega videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

opel omega