Yeni Opel Corsa’nın tanıtım görüntüleri ortaya çıktı

0
90
yeni opel corsa

2018 yılında Fransız PSA tarafından Amerikan GM’den satın alınan Alman Opel markasının en çok satış yapan modeli Corsa baştan aşağı yenileniyor. Önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılması ve Eylül ayında yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da ete kemiğe bürünmüş hali ile gün yüzüne çıkması beklenen yeni Opel Corsa’nın yaşadığı büyük değişim ortaya çıkan katalog fotoğrafarından net bir şekilde anlaşılabiliyor.

Bilindiği gibi PSA tarafından satın alındıktan sonra gerek platform, gerek motor ve gerekse de şanzıman olarak Peugeot ve Citroen modelleri ile aynı özelliklere sahip olan Opel modellerine, böylece en popüler model Corsa da eklenmiş olacak. Bu doğrultuda Şubat sonu tanıtılan yeni Peugeot 208 ile yeni Opel Corsa’nın temel olarak hemen hemen aynı araçlar olacağını da belirtmekte fayda var. Her iki markanın kendine özgü genlerini taşıyan iç ve dış detaylar hariç, teknik anlamda fark yer almayacaktır.

Yeni Opel Corsa motor ve şanzıman

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni Peugeot 208 modelinde benzin, dizel ve tam elektrikli motor seçenekleri yer alıyordu. Yeni Opel Corsa’da da olması muhtemel bu seçenekler şu şekilde sıralanabilir;

  • 1.2lt sıralı 3 silindir, atmosferik-benzin 75ps – 5 ileri manuel şanzıman
  • 1.2lt sıralı 3 silindir, turbo-benzin 100ps – 6 ileri manuel şanzıman veya 8 ileri oto.
  • 1.2lt sıralı 3 silindir, turbo-benzin 130ps – 8 ileri oto.
  • 1.5lt turbo-dizel sıralı, 4 silindir 100ps – 6 ileri manuel şanzıman veya 8 ileri oto.
  • Tam eletrikli – 50kWh batarya – 136ps güç – 340km menzil

Yeni Opel Corsa Türkiye’ye ne zaman gelir? Fiyatı ne olur?

Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan sonra Avrupa’da satıına başlanacak olan aracın, Türkiye’de 2019 son çeyreğinde satışa çıkması beklenebilir. Fiyatının ise giriş seviyesi motor, şanzıman ve donanım seçenekleri ile 100.000TL civarında olacaktır.