15.8lt V10 motorlu Iveco Magirus 6×6 aldık | Hem de 2 tane

0
144
iveco magirus

Geçtiğimiz yıl Tozlu Garaj’da açık alanda yer alan Iveco Magirus 6×6 kamyonu çalıştırıp, diğer bazı araçların yer aldğı hangara yerleştirmiştik. Bu sırada yaşadığımız her ilginç hareketi de sizlere videomuzda aktarmıştık. Ayrıca yaklaşık 3 ay önce Facebook ve Instagram hesaplarımızdan bir fotoğraf paylaşmış, 2 Iveco Magirus 6×6 kamyonun TPAO’da (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) ihaleye çıktığını haber verip, “Biz de ihaleye girip, kamyonları satın alalım mı?” diye sizlere şaka ile karışık bir soru sormuştuk.

İşte o şaka gerçek oldu ve Iveco Magirus 6×6’lar kendimize çok yakın gördüğümüz bir yakınımız tarafından satın alındı. Aracı satın alan Murat Oranlı’yı ise; Klasik Araç Festivali’nde standımızı ziyaret eden takipçilerimiz hemen hatırlayacaklardır. Standımızı süsleyen özel yapım 1982 model Mercedes Unimog kendisine aitti ve offroad araçları konusunda da müthiş bir bilgi birikimine sahip. İşte satın alınan 6×6 kamyonlardan bir tanesi Murat Oranlı’nınken, bir diğeri de yine bir offroad tutkunu, yakın arkadaşımız Cemal Sirkeci’ye ait. Ayrıca bu kişilerin Land rover Defender araçlara sahip olduğunu ve offroad koleksiyonlarına yeni araçlar eklemeye devamettiklerini de belirtmeden geçmeyelim.

İşte böyle yakın dostların da sayesinde, bulunması oldukça zor olan Iveco Magirus 6×6 kamyonlar ile çok çeşitli içerikler üreteceğiz. Kısacası Tozlu Garaj’ın Magirus 6×6’sına 2 kardeş daha gelmiş oldu. Şimdi izleyeceğiniz içeriğimiz ise, bu serinin ilk videosu. Sonraki haftalarda çok farklı Iveco Magirus 6×6 videoları ile karşınızda olacağız. Unutmadan hatırlatalım; Her 2 araçta da 15.8lt hacminde, hava soğutmalı atmosferik-dizel V10 silindirli motorlar yer alıyor. Umarız yeni serimizi beğenirsiniz. İyi seyirler.

Iveco Magirus 6×6 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

iveco magirus