VW Türkiye fabrikası kesinleşti. Yeri ve üretilecek markalar belli oldu.

0
123
vw türkiye fabrikası

Yıllardır adeta yılan hikayesine dönen VW Türkiye Fabrikası konusu artık sonuca ulaşmaya çok yakın. Hatırlanacak olursa geçtiğimiz haftalarda; VW’in Türkiye ve Bulgaristan arasından bir seçim yapacağı ve bünyesinde yer alan Skoda marka otomobilleri bu 2 ülkelerden bir tanesinde üreteceği açıklanmıştı. İşte VW Grubu yöneticileri seçimini yaptı ve Skoda, Seat ve VW’in bazı modelleri artık Türkiye’de üretilecek.

Perşembe günü Türkiye’de bulunan VW yetkilileri, İzmir civarında fabrika yerini belirlediler. Torbalı’da yer alan eski Opel Fabrikası ise seçenekler arasındaydı ancak bu konuda kesin bir bilgi yer almıyor.

VW Türkiye Fabrikası hangi modlleri üretecek?

VW Türkiye Fabrikası’nda, Skoda Karoq ve Seat Ateca gibi C segmenti Crossover modellerinin yanında, farklı modelleri de üreteceği tahmin ediliyor. Bu arada VW’de %17 hissesi olan Katar’ın bu konudaki ağırlığını koyduğu resmi olmayan ağızlardan açıklanıyor.

Daha önceden ortaya çıkan raporlarda, 2002 ya da 2023 yılında üretime geçecek olan fabrikanın, yıllık 350.000 araç kapasitesine sahip olacağı açıklanmıştı. Gelişmeleri yeni yayınlarla sizlere ileteceğiz.

vw türkiye fabrikası