Ana Sayfa ÖNE ÇIKAN Opel Vectra B GT | Türk İşi GT

Opel Vectra B GT | Türk İşi GT

0
39
opel vectra b gt

Hani bir deyim vardır; “Opel’in Opel olduğu zamanlar” diye… Bu deyim, özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda Opel deneyimi yaşamış kişiler tarafından günümüzde sıkça söylenir. Opel’in o yıllarda üretilen otomobillerine olan özlemi de çok net bir şekilde anlatır. Daha önceki bir videomuzda, yine o yıllara ait önemli modellerden olan Opel Omega B‘yi hem makyajlı hem de makyajsız kasası ile incelemiş, iki modeli karşılaştırma fırsatı bulmuştuk. Şimdi ise Opel Vectra B kasanın ülkemize özel olarak üretilmiş olan GT versiyonunu inceleyip, sürüşünü test edeceğiz.

Testimize konuk olan 1999 model Opel Vectra GT’nin B kasası bulunması hiç de kolay olmayan bir model olmasıyla öne çıkıyor. Sadece ülkemize özel olarak sınırlı sayıda üretilen bu araç için, zamanında Opel Türkiye tarafından neden böyle bir yol izlendiğini de videomuzda analiz edeceğiz.

Üstelik test edeceğimiz Vectra GT, müthiş mekanik kondisyonu ve 1 parçasında bile boya olmaması nedeniyle sekizsilindir ekibini etkilemeyi başardı. Bu araca özel olarak üretilmiş olan plastik performans parçaların da hepsi orijinal olmalarıyla dikkat çekiyor. Kısacası halen hayatta olan Vectra B kasa GT modelleri içinde belki de en iyi örneklerden bir tanesini sizlere gösterme olanağımız olacak.

Bu arada Opel konulu videolarımızda sizlere hatırlattığımız gibi, Vectra GT’nin A kasasına da uzunca bir dönem sahip olmuştuk ve GT tadını alma fırsatına kavuşmuştuk. İşte bu sayede A ve B kasa GT modelleri arasında da karşılaştırma şansımız olacak. Ayrıca bir önceki A kasa ve daha sonraki C kasanın da tasarım detaylarını detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya gayret edeceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.

Opel Vectra B videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

1999 model Opel Vectra GT B kasa