Yerli Otomobil prototipi kendini örtü altında gösterdi. Tanıtım tarihi belli oldu

Yaklaşık 2 yıl önce yerli otomobil için; 2019 yılı Haziran ayında seri olarak üretilerek satışa çıkacağı 2 farklı Sanayi Bakan’ı tarafından ifade edilmiş, ancak hedefler maalesef tutmamıştı. Projeyi üstlenen TOGG, yani Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’nun yaptığı toplantıda, örtü altında da olsa yerli otomobil prototipi kendini ilk kez gösterdi.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Twitter hesabında yayınlanan bir fotoğrafta, yerli otomobile ait olduğu belirtilen, 1:4 ölçekli bir prototip görülüyor. Aslında görülüyor diyoruz ama maalesef görünmüyor. Bahsi geçen 1:4 modelin üstü güzel bir parkalığa sahip, kadifemsi bir örtü ile kapatılmış.

foto yerli oto prototipi
TOGG toplantısında örtü altında Yerli Otomobil Prototipi

Yaklaşık 4 yıldır ardı ardına yapılan açıklamalara rağmen ortada hiçbir şey olmaması, ayrıca Cadillac ve Saab bazlı prototiplerden sonra projenin çökmesi ve TOGG tarafından tekrar hareketlenmesi sonrası, artık Türk İnsanı’nın gözüyle net bir şekilde görüp mıncıklamak isteyeceği, en azından 1:4 ölçekli bir model olmazsa olmaz hale geldi.

Peki Yerli Otomobil Prototipi örtüsü ne zaman kalkacak?

Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun bu fotoğrafa eklediği yorumda ise aracın 2019 sonunda prototip hali ile görücüye çıkacağı açıklanmış. Umarız en azından bir kil modeli bu sefer görme şansına tüm Türkiye olarak kavuşuruz. Seri üretime başlama tarihi olarak ise 2022 yılı işaret ediliyor.

Facebook Comments