VW Golf MK7 1.4 TSi Highline | Söylemeden Olmaz

0
20
VW golf mk7 1.4tsi
VW Golf MK7 1.4TSi

Üretici korkusu olmadan, aracı her şeyi ile bizzat tecrübe etmiş sahipleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Söylemeden Olmaz” serimizde bu hafta; VW Golf MK7 yani 7. Jenerasyon Golf modelini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Hatırlanacak olursa; geçtiğimiz günlerde 8. Jenerasyon VW Golf modeli tanıtılmıştı. Biz de bu nedenle, bu araç önümüzdeki aylarda satılığa çıkmadan, halen satışta olan MK7 kasa ile sizlere artısıyla eksisiyle test edeceğiz. Testimiz sırasında, sadece aracın teknik özelliklerini değil, her türlü masrafından tutun, gerçek yakıt tüketimine, kronik sorunlarından ikinci el değerine kadar tüm yaşanmış detayları sizlere aktaracağız.

VW Golf MK7 1.4TSi testimizi izleyemiyorsanız tıklayınız…

Testimize konuk olan araç ise; 1.4lt turbo-benzin motora ve 6 ileri manuel şanzımana sahip 2016 model bir Golf. Aradan geçen 3 yılın ardından da, aracı sıfır km olarak satın alan sahibi tarafından 50.000km kullanılmış. Bu da bir aracı artısı-eksisiyle değerlendirmek için ideal bir zaman diye düşünüyoruz.

Ayrıca Golf’ün sahibi Mustafa, aracını adeta yalayıp yutmuş ve her şeyini adeta ezberlemiş. Birçok sorunu ile de bizzat ilgilenmiş. Bu sayede, hem ülkemizde hem de dünya çapında sınıfının en çok satan otomobillerinden bir tanesi olan VW Golf’ü her yönüyle kendisinden dinleme şansımız olacak.

Ancak test aracımız 6 ileri manuel şanzımana sahip ve bu araçta sunulan otomatik şanzıman ve çok da merak edilen DSG’yi de atlamadık. Yaptığımız bir başka testte bu aracı da sahibi ile tecrübe etmiş ve değerlendirmiştik. İşte bu nedenle, bu test kapsamında hem manuel hem de DSG otomatik şanzıman ile ilgili yaşananları sizlere aktarma şansını bulduk. Bu nedenle bir nevi ikili bir test yapmış olduk.

Umarız sizler için aydınlatıcı ve bilgi verici olmuştur ve videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.

Not: Sizlerin de uzun zamandır kullandığınız, kasası değişmemiş, halen satışta olan güncel araçlarını ve sizleri de testimize bekliyoruz. Ankara’da ikamet etmemiz nedeniyle, model bazında Ankara’da yer alan araçları öncelikli olarak tercih ediyoruz. Katılımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz. Merakla testimize bekliyoruz.